Servis minibüsü 25 metre derinlikteki şarampole devrildi

Servis minibüsü 25 metre derinlikteki şarampole devrildi.23719
  • Giriş : 16.01.2008 / 10:06:00

İzmir'in Konak ilçesinde, bir kargo firmasında çalışan 11 işçiyi taşıyan servis minibüsü, yaklaşık 25 metre derinliğindeki şaranpole girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zemine çarparak devrilen minibüsün sürücüsü ve bir yolcu hafif şekilde yaralandı. Minibüsten sağ çıkan yolcular, olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadı.

Kaza, gece saat 23.00 sıralarında Cennetçeşme semti 3820 sokak numara 263 önünde meydana geldi. Bir kargo firmasında çalışan 11 işçiyi taşıyan Osman Yıldırım yönetimindeki 34 AD 8848 plakalı servis minibüsü, Olimpiyat Evleri'nden aşağı doğru indiği sırada yağmur sebebiyşe kayganlaşan yolda kaymaya başladı. Kontrolden çıkan minibüs, kaldırıma çarptıktan sonra yaklaşık 25 metre yüksekliğindeki şaranpole girdi. Süratli bir şekilde aşağıya inen minibüs, dere yatağında zemine çarptıktan sonra durabildi. Kaza sonucu sürücü Yıldırım başından, araçtaki yolculardan Behçet Üçcan ise ayağından hafif şekilde yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar durumu acil yardım ekiplerine ve polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen acil yardım ekipleri, yaralıları ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırdı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Kaza sonrası minibüsten kendi çabalarıyla çıkan Erol Çam (48), Sebahattin Çam (43), Erkan Yalçıner (41), Yusuf Bilge (37), Fuat Yıldırım (40), Özcan Yıldız (35), Ahmet Yıldırım (31), Tahsin Kalkan (33), Rıfat Aslan (40) ve Nizamettin Gezer (35), olayın şokunu uzun süre yaşadı. Yolda herhangi bir uyarı levhası olmadığını söyleyen vatandaşlar, yetkililerin bu duruma bir çare bulmasını isteyerek tepkilerini dile getirdiler. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious