Servis otobüsü sürüye daldı

  • Giriş : 10.02.2007 / 00:00:00

Adana'da servis otobüsü, karayolunun karşısına geçmekte olan sürüye daldı. Kazada 19 koyun telef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fabrika işçilerini taşıyan Kadir Dardan (38) yönetimindeki 01 S 0724 plakalı servis otobüsü, yolun karşısına geçmekte olan koyun sürüsünün arasına daldı. Gülbahçesi Mahallesi'nde ikamet eden ve koyunlarını otlatmak için tarlalara götüren Abdulbakir Altan (56), 100 civarındaki koyunun bir kısmını D-400 Karayolu'nda karşıya geçirmeye çalışırken iddiaya göre araçları durdurdu. Koyunların bir kısmı karşıya geçtikten sonra ileriden gelen servis otobüsü, yoldaki koyunları biçti. Kazada 19 koyun telef oldu.

Sürücü Kadir Dardan, çobanın herhangi bir ışıklı ikaz yapmadığını, karşıya geçen koyunları geç fark ettiğini söyledi. Çoban Abdulbakir Altan da gelen araçları durdurduğunu, bu esnada bazı koyunların karşıya geçtiğini ancak otobüsün durmadığını belirtti. Altan, 19 koyununun telef olduğunu, 4 koyunun da yaralandığını söyledi.

Karayolunda trafik kısa süreli aksarken telef olan 3'ü yavru 19 koyun yol kenarına çekilerek, ulaşım yeniden sağlandı. Bu esnada kaza mahalline gelen belediye görevlileri can çekişen iki koyunu bıçakla kesti. Otobüs koyunlara çarptığı yerin 50 metre ilerisinde dururken, 2 koyun da otobüsün altında sürüklendi. Sürü sahibi Abdulbakir Altan, bir yandan telef olan koyunlarına bakarken bir yandan da yolun karşısına geçirdiği geride kalan koyunlarını toplu halde tutmaya çalıştı.

Polis, sürücünün ifadesini alırken, kaza mahallinde telef olan 17 koyun, Seyhan Belediyesi temizlik ekiplerince traktöre yüklenerek götürüldü. Kesilen iki koyun ise mal sahibinin yakınlarınca alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious