Servis şoförü liseli kızı kaçırdı

  • Giriş : 17.12.2006 / 00:00:00

Mersin'de lise öğrencisi 14 yaşındaki E.Y.'nin, evli ve 2 çocuk babası servis şoförü 37 yaşındaki O.D. tarafından kaçırıldığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Otomobil tamircisi 2 çocuk babası 42 yaşındaki Kemal Y., 19 Mayıs Anadolu Lisesi 1'nci sınıf öğrencisi kızı E.Y.'nin, 3 gün önce 3 yıldan bu yana kendisini okula götürüp- getiren servis şoförü O.D tarafından kaçırıldığını iddia ederek polise başvurdu. Daha önce de kızına ‘cinsel tacizde bulunduğu’ iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu servis şoföründen şikayetçi olan Kemal Y., şöyle dedi:

“Kızım ilköğretim okulu 6, 7 ve 8'inci sınıftayken de 3 yıl boyunca bu şahıs servis şoförlüğünü yaptı. Geçen yıl son sınıftayken kızımın aklına girmiş. O zaman henüz 13 yaşındaydı. Yaz tatili süresince telefonla görüşmüş. Biz bu durumu ekim ayında öğrendik. Annesi telefonla konuşurken duymuş. Kızı sıkıştırınca her şeyi söyledi. Servis şoförü hakkında o zaman da suç duyurusunda bulunmuştuk. Cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuştum. Ancak, gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı.”

Bu olaydan sonra kızını servisten aldığını ve okula kendisinin götürüp- getirmeye başladığını anlatan Kemal Y., şu iddialarda bulundu:

“Arabamla sabah bırakıp akşam alıyordum. 14 Aralık günü, memurların iş bırakma eylemini fırsat bilerek o boşlukta çocuğumu okuldan kaçırmış. Şu an çocuğumun sağ olup olmadığını dahi bilmiyorum. 3 gündür hiç haber alamadık. O şahıs da 3 gündür evine gitmiyormuş. Polis her yerde arıyor ama hâlâ bulunamadı.”

NOT BIRAKTI

Kızının kaybolduğu gün okula götürdüğü kitabının arkasına, “Anne-baba beni affedin. Sizden özür diliyorum” yazılı not bıraktığını belirten Kemal Y., “Servisçi olması, bu çocuğu korumaya alması demektir. Ama kendi himayesindeki çocuğa bunu yaptı. O bir çocuk. Servis şoförüne güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz? Güvenli gidip- gelsin diye servise veriyoruz. Ama bizim için bu acı bir tecrübe oldu” diye konuştu.

Kızının yaşı küçük olduğu için nasıl bir yola sürüklendiğinin farkında olmadığını söyleyen Kemal Y., “Kızım E., ne olursa olsun başımızın tacıdır. Evine dönmesini istiyorum. Allah korusun kötü yola düşürüleceğinden korkuyorum. Yerini bilen veya görenlerin en yakın polis karakoluna bildirmelerini istiyorum” dedi.

Kızının yaşamından endişe eden anne 40 yaşındaki Emine Y. ise perişan olduklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious