Ses kayıtları ile 'miting' sırrı çözüldü

Ses kayıtları ile 'miting' sırrı çözüldü.18923
  • Giriş : 17.05.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 18:30:08

Mitinglerin demokratik bir tepki mi Ergenekon'a destek mi olduğu tartışılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İnternete düşen ses kayıtları ve Ergenekon delil klasörlerine göre ADD'nin organize ettiği Cumhuriyet mitingleri Ergenekon projesi...

Genelkurmay Eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı internete düşen ses kaydında Cumhuriyet Mitingleri'ni ilk olarak Ergenekon Terör Örgütü yöneticisi olmakla suçlanan emekli orgeneral Şener Eruygur'un akıl ettiğini itiraf etmişti.

İnternette yeni bir ses kaydı daha yayınlandı. Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur olduğu iddia edilen kişi Cumhuriyet Mitingleri'nin arka planını anlatıyor.Mukaddes Eruygur "sivil" ve "demokratik" bir tepki olduğu iddia edilen mitinglere muvazzaf askerlerin katıldığını söylüyor..

IFrame

Ergenekon delil klasörlerinde yer alan fotoğraflarla internetteki ses kaydı örtüşüyor. İstanbul'da düzenlenen Cumhuriyet Mitingi'ne katılanlar arasında muvazzaf askerler de vardı.

Cumhuriyet Mitingleri'nin Ergenekon projesi olduğunu ispatlayan tek delil ses kayıtları ve fotoğraflar değil. İkinci iddianameye göre Cumhuriyet Mitingleri'nin senaryosu Şubat 2007 tarihinde yazıldı. Ergenekon sanığı Şener Eruygur'un başkanlığını yaptığı ADD'nin Bilim ve Danışma Kurulu Toplantısı'nda 22 Temmuz seçimleri öncesi atılacak adımlar en ince ayrıntısına kadar planlandı.

Dinlemeye takılan telefon görüşmelerine göre toplumu yönlendirme amaçlı düzenlenen mitinglerin finansörü de bizzat Ergenekon. Tanık ifadelerine göre mitingde kullanılan bayraklar ve insanları miting alanlarına taşıyan servis araçları Ergenekon sanıkları tarafından finanse edildi.

Kısacası Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde İstanbul Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen Cumhuriyet Mitingleri'nin finansörü konuşmacıları ve organizatörleri Ergenekon sanıkları... Ve o mitingler şimdi yeniden sahnede. Yeni Cumhuriyet Mitingleri'nin ilki için belirlenen tarih ve yer ise oldukça düşündürücü....

Atatürkçü Düşünce Derneği 17 Mayıs'ta Tandoğan'da miting yapacağını duyurdu. Yani Ergenekon eylemi olduğu iddia edilen ve Mustafa Yücel Özbilgin'in öldürüldüğü Danıştay Saldırısı'nın yıldönümünde…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*