Şeşen'in durumuna araştırma istendi

Şeşen'in durumuna araştırma istendi.9209
  • Giriş : 02.12.2008 / 13:00:00

Burhan Şeşen'in oğlu Serhan Şeşen'in tedavi gördüğü hastanelerden Sema Hastanesince, medyada yer alan bazı beyanlara karşı durumun araştırılması için İl Sağlık Müdürlüğüne yazılı başvuru yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sema Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, birkaç gündür Serhan Şeşen isimli hasta ve hastane hakkında basında ''yanlış ve yanıltıcı'' haberlerin yer aldığı savunularak, bu nedenle açıklama yapılma ihtiyacının hissedildiği belirtildi.

Serhan Şeşen'ın 26 Kasım'da ''ateş, halsizlik ve boğazda yanma'' şikayetiyle hastanenin acil servisine başvurduğu dile getirilen açıklamada, alınan öyküden, hastanın yaklaşık 10 gün önce başka bir hastaneye ''ateş ve baş ağrısı'' şikayetiyle müracaat ettiği, ''üst solunum yolu enfeksiyonu'' tanısıyla ağızdan alınan bir antibiyotik tabletle tedavisine başlandığı ve şikayetlerinin geçmemesi üzerine hastaneye geldiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanınca durumu değerlendirilen hastaya ''yatarak tetkik ve tedavi yapılması gerektiğinin'' söylendiği vurgulanan açıklamada, ancak hastanın ''evinin yakınlığını gerekçe göstererek yatmayı kabul etmemesi üzerine, damar yoluyla antibiyotik enjeksiyonuna başlandığı, ileri tetkikler için ertesi gün tekrar gelmesinin istendiği'' bilgisine yer verildi.

Açıklamada, Serhan Şeşen'in ertesi sabah geldiğinde ''menenjit'' ön tanısıyla hastaneye yatırıldığı ifade edilerek, aynı gün yapılan tetkiklerde Şeşen'e ''bakteriyel menenjit'' teşhisi konulduğu bildirildi.

Açıklamada, daha sonra şu hususlar yer aldı:

''Hastanın çekilen bilgisayarlı tomografisinde beyinde yaygın iltihap, apse ve çok nadir görülen yaygın hava izlenmiştir. Yoğun antibiyotik ve antiödem tedavisine başlanmasına rağmen, hastanın tedaviye cevap vermediği görülmüştür. Bu durum üzerine beyin dokusundaki apse beyin cerrahisi uzmanlarınca operasyonla boşaltılmıştır. Hastamızın tedavisine yoğun bakım ünitesinde 30 Kasım'a kadar devam edilmiş, yakınlarının isteği üzerine başka bir hastaneye nakledilmiştir. Serhan Şeşen'in radyolojik bulguları ve klinik seyrinden rahatsızlığın en az 3 ila 6 hafta süredir devam ettiği anlaşılmaktadır. Bu sürecin en ağır son 72 saati hastanemizde geçmiş olup, hastamızın teşhisi konularak gecikilmeden ilk 24 saat içinde tedavisine başlanmıştır.

Hastalığın seyri bu şekilde olup, hasta yakınlarının hastanemiz aleyhinde yaptığı açıklamalar, tıbbi gerçeklikten uzak ve mesnetsizdir. Hasta yakınlarının yaşadığı üzüntüye saygı duymakla beraber, yapılan açıklamalar maksadını aşmaktadır. Hastanemizin acil servis hekimi, enfeksiyon hastalıkları uzmanı ve beyin cerrahi uzmanları, gerekli tüm tıbbi bakım ve tedaviyi yerine getirmişlerdir. Bu gerçeklere rağmen, medyadaki haksız ve yanıltıcı beyanlara karşı durumun araştırılması için İl Sağlık Müdürlüğüne tarafımızdan yazılı başvuru yapılmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*