Sete giderken ölüyordu

Sete giderken ölüyordu.10276
  • Giriş : 28.05.2008 / 14:19:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 11:10:30

Sinema sanatçısı Hüseyin Mahmut Gökgöz'ün aracı alev alev yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İstanbul'dan, 'Yol Arkadaşım' dizisinin çekimlerine katılmak üzere Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne giden tiyatrocu ve sinema sanatçısı Mahmut Gökgöz'ün aracı, Bursa Çevre Yolu çıkışında alev alev yandı.

Edinilen bilgiye göre, olay dün akşam saat 17 sıralarından Bursa Balıkesir Yolu 20 kilometrede Marmarabirlik yakınlarında meydana geldi. İstanbul istikametinden Balıkesir Ayvalık'a giden Hüseyin Mahmut Gökgöz (51) idaresindeki 34 AC 5406 plakalı otomobil seyir halindeyken yanmaya başladı. Arkadan gelen bir sürücünün ikazı üzerine olayı fark eden Gökgöz, aracını yolun kenarına çekti. Araçtaki yangın tüpünün alevlere yetmediğini, yoldan geçen kamyoncuların büyük söndürücülerle müdahelesine rağmen alttan başlayan alevlerin aracın bütününü sardığını belirten Gökgöz, çaresizlik içerisinde kaldıklarını söyledi. Vatandaşların uyarması üzerine ölümden dönen sanatçı Gökgöz, "Çevre yolundan çıkar çıkmaz, aynadan duman gördüm. Bunu tarlaların ilaçlanması olarak değerlendirdim. Arkadan gelen bir araç farları ile ikaz edince yolun kenarına çektim. Alevler aracın altından geliyordu. Tüple müdahele etmemize rağmen alevlere hakim olamadık. Araç pert oldu" dedi.

Gecikmeli gelen itfaiye ekipleri yangına müdahele ederken, araç kullmanılamaz hale geldi. Elektirik aksamından çıktığı sanılan yangın sonrasında ölümden dönen Mahmut Gökgöz, dizinin çekimlerine yetişmek için otobüsle Ayvalık'a hareket etti. Babam ve Oğlum filminde Kahya rolünde oynayan Gökgöz, 'Sevgili Dünürüm' dizisindeki Akın Hoca rolüyle seyircilerin beğenisini toplamıştı. Yangını söndürmeye çalışan kamyoncularda, ihbardan 40 dakikada sonra, olay yerine geldiği için itfaiyecilere tepki gösterdiler. İhbarda bulundukları cep telefonu kayıtlarından aradıkları saati ve itfaiyenin geldiği anı kameralara gösteren vatandaşlar, 20. kilometredeki yangına büyükşehir itfaiyesinin 40 dakikada gelememesinin ciddi bir sıkıntı olduğunu belirttiler. Bursa Büyükşehir Belediye itfaiyesi yetkilileri ise İzmir Yolu üzerinde grup amirliği kurulması için belediye yönetimine teklif verdiklerini, mecliste görüşülen Görükle, Çalı, Özlüce, Kayapa, Hasanağa Bölgesine hizmet verecek grup binası için henüz bir gelişme olmadığını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious