Sevdamız bir sonuçla bitmez

Sevdamız bir sonuçla bitmez.15244
  • Giriş : 01.05.2008 / 14:35:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin iyi olması için yaptıkları mücadelenin bir maçta alınan kötü bir neticeyle sona ermeyeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin iyi olması için yaptıkları mücadelenin bir maçta alınan kötü bir neticeyle sona ermeyeceğini belirterek, ''Bizler Fenerbahçe sevdalılarıyız. Fenerbahçe'yi başarıları, kazandığı şampiyonluklar, kazandığı kupalar ve aldığı galibiyetler nedeniyle değil, Fenerbahçe'yi Fenerbahçe olduğu için seviyoruz'' dedi

.Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin mayıs sayısında yer alan yazısında, Galatasaray karşısında alınan 1-0'lık yenilgi ve bazı taraftarların futbolculara tepkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'yi yüceltme adına mücadelelerinin devam edeceğini ifade eden Yıldırım, ''Bizler, Fenerbahçe'nin renklerini, duruşunu, o amblem altında yatan karakter ve tarihin anlamını iyi bildiğimiz için Fenerbahçe'yi seviyoruz. Bu sevgi hiç bitmeyecek, tükenmeyecek bir sevgidir. Bu sevgi sürdüğü sürece de, Fenerbahçe'yi yüceltmek adına olan mücadelemiz devam edecektir. Çünkü Fenerbahçe, hiçbir zaman yıkılmayacak olan ulu bir çınar, hiçbir zaman düşmeyecek olan dev bir kaledir. Bunu dost düşman, Fenerbahçe'yi seven, sevmeyen herkes iyice bilmelidir. Bizim Fenerbahçe sevdamız ve Fenerbahçe için mücadele etme azmimiz de Futbol takımımızın aldığı tek maçlık kötü bir sonuçla sona ermez. Bunu bekleyenler, yılacağımızı düşünenler, yanıldıklarıyla kalır'' dedi.

Aziz Yıldırım, derbi maç sonrası Samandıra'daki tesislerin önünde takıma küfürler savuran, takım otobüsünü tekme ve yumruklarla karşılayan, futbolcuların üzerine yürüyüp, onlara saldırmaya çalışan kişilerin Fenerbahçeliliklerinden şüphe duyulması gerektiğini ifade etti.

Gerçek Fenerbahçelinin, takımına iyi günde ve kötü günde destek olduğunu bildiklerini anlatan Yıldırım, ''Galatasaray maçı sonrası Samandıra Tesislerimize dönen takımımıza küfürler savuran, takım otobüsümüzü tekme ve yumruklarla karşılayan, futbolcularımızın üzerine yürüyüp, onlara saldırmaya çalışan kişilerin, Fenerbahçeliliklerinden şüphe duyulmalıdır. Gerçek Fenerbahçelinin, takımına iyi günde kötü günde destek olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Aynen tribünlerimizden söyledikleri gibi, Fenerbahçe taraftarının sloganlaştırdığı ‘Hep Destek Tam Destek' sözünün anlamı da budur. Bu nedenle; bu vasıflara uymayan kişileri de Fenerbahçeli saymak mümkün değildir. Fenerbahçe bu tip olayları çoktan aşmıştır. Unutulmasın ki, bir ay önce tüm yurdu sokaklara döken de bu çocuklar ve bu takımdır. Futbol her türlü sonucu açık bir oyundur ve böyle kabul edilmelidir. Kaldı ki takımımızın şansı hala devam etmektedir. Taraftarımıza düşen, her ne şartta olursa olsun, desteğini sürdürmesi, Fenerbahçe'ye olan sevgisini bu yolla göstermesidir'' diye konuştu.

NTVSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious