Sevgi Bayrağı Erzincan'da

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 87. yıldönümü nedeniyle 66.'sı düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Bayrak Koşusu kapsamında 8 Mayıs tarihinde Samsun'dan yola çıkan Sevgi Bayrağı Erzincan'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bayrak 1 gün Erzincan'da kaldıktan sonra Erzurumlu atletlere teslim edilecek. 2 bin 190 rakımlı Kızıldağ geçidinde düzenlenen törene Erzincan Valisi Ali Güngör, Sivas Valisi Hasan Canpolat, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mustafa Korkut Özarslan, Sivas Belediye Başkan Vekili Bünyamin Çoban, Erzincan Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, daire müdürleri ve her iki ilden gelen konuklar katıldı. Sivas Gençlik Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından getirilen 'Sevgi Bayrağı'nın ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Halk oyunları gösterilerinin ardından konuşma yapan Sivas Valisi Hasan Canpolat gençlere seslenerek, "Ulu Önder Atatürk'ün geleceğimizi emanet ettiği siz gençlerden ülkemizin büyük beklentileri vardır. Bilgi ve teknoloji çağımızı yaşadığımız günümüzde çağdaş toplumların gerisinde kalmamamız için sizlerin her alanda kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşımaktadır. Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin geleceğini, Türk gençliğinin vatanseverliğine, erdemine, bilgisine ve çalışmasına bağlı olduğunu dile getirmiştir. Bugün sizlerin parlayan gözlerinizde, geleceğin güçlü Türkiye'sini net olarak görebiliyoruz. Ellerinde yükselen şanlı bayrağımızdan aldığınız cesaret beyinlerinizdeki idealizm ve yüreklerinizdeki vatan sevgisi ile büyük önderin gösterdiği muasır medeniyetler sevisine aşacağımıza inancımız tamdır." dedi.

Konuşmanın ardından Sivas Valisi Hasan Canpolat Sevgi Bayrağı'nı öperek Erzincan Valisi Ali Güngör'e teslim etti. Vali Güngör ise yaptığı konuşmasında, "Bugün üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız ve uğrunda binlerce şehit verdiğimiz bu vatanın müdafa ve muhafazası emanet edilmiştir. İnanıyorum ki layık olduğumuz mutlu müreffeh ve güçlü bir ülkeye kavuşmamız siz gençlerimiz sayesinde olacaktır. Siz bizim gücümüz yarınlarımızsınız." açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından Erzincan Valisi Ali Güngör, Erzincan'da bir gün konaklanacak bayrağı öperek Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğü öğrencilerine teslim etti. Öğrenciler aldıkları Sevgi Bayrağını koşarak Erzincan'a getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious