'Sevgi Bayrağı' Samsun'dan yola çıktı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunulacak olan ve üzerinde "Gençlikten Atatürk Sevgisiyle Cumhurbaşkanımız'a" yazılı 'Sevgi Bayrağı' Samsun'dan yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu sene 66.'sı düzenlenen Gençlik Bayrak Koşusu Doğu Park'taki Bandırma Vapuru önünde yapılan törenle başladı. Törene; Vali Vekili Raif Özener, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Ertuğrul Bayraktarkatal, devlet erkanı ve vatandaşlar katıldı. Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından üzerinde "Gençlikten Atatürk Sevgisiyle Cumhurbaşkanımız'a" yazılı bayrak Atatürk'ün Samsun'a çıkışını temsilen Bandırma Vapuru'ndan öğrenciler tarafından indirilerek Vali Vekili Raif Özener'e teslim edildi.

Vali Vekili Özener, bayrağı öperek teslim aldıktan sonra, "Ulu Önder Atatürk kurduğu cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliğinin cumhuriyeti ilelebet yaşatacağına ve şanlı bayrağımızı sonsuza dek dalgalandıracağına gönülden inanıyorum." dedi. Özener, daha sonra bayrağı Cumhuriyet Yom Koşusu birincisi Ceren Açıkgöz'e teslim etti. Ceren Açıkgöz ve

dev Türk bayrağını taşıyan atletler Doğu Park'tan Atatürk Anıtı'na koştuktan sonra Samsun'daki tören tamamlandı.

Sevgi Bayrağı bugün atletler tarafından Havza'ya götürülecek. Burada Atatürk Evi'nde bir gece kalacak olan bayrak yarın il sınırında Amasya'da gençlerine teslim edilecek. Bayrak, Samsun, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir güzergahından yapılacak bayrak koşusu sonunda 19 Mayıs'ta Ankara'da Cumhurbaşkanı Sezer'e sunulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious