'Sevgili hırsızım, bana maille cevap ver!'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Bursa'da bir doktorun evine giren hırsız bilgisayar ve kamera çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa'da bir doktorun evine giren hırsız bilgisayar ve kamera çaldı. Yıllardır çalıştığı projelerle ilgili bilgilerin yeraldığı dosyaların bulunduğu bilgisayarın hırsız tarafından geri verilmesini isteyen doktor gazeteye "sevgili hırsızım" başlığıyla verdiği ilanda hırsıza 'vicdanının sesini dinle, bana maille cevap ver, gereğini yaparız' dedi.
Edinilen bilgiye göre, İhsaniye Mahallesi'ndeki özel bir hastanede görev yapan doktor Ayhan Oktay, geçtiğimiz cumartesi gecesi özel bir davete gitti. Gece 01.30 sıralarında evine giden doktor Oktay'ı kötü bir sürpriz bekliyordu. Üçüncü kattaki evinin pencerelerinin açık olduğunu fark eden Oktay, hemen eşyalarını kontrol etti. Yaptığı kontrolde yaklaşık 10 yıllık bilgi ve birikimlerinin kayıtlı olduğu bilgisayarının çalındığını fark eden Oktay durumu polise bildirdi. Ekiplerin incelemelerinin ardından Dr. Ayhan Oktay, hırsıza ilginç bir yöntemle ulaşma kararı aldı. Gazetelere, "Sevgili hırsızım" başlığı taşıyan ve "maoktay03@yahoo.com" isimli e-mail adresini kapsayan bir ilan veren Ayhan Oktay, "13 Mayıs Cumartesi gecesi Çekirge Mahallesi Mehmet Çıkmazı'ndaki evimden dizüstü bilgisayar ve kameramı alan Sevgili Hırsızım, bilgisayar ve kameram zaten sizindir. Ancak özellikle işimle ilgili bilgisayarımdaki dosyaların hayati önemi vardı. Vicdanınızı dinleyip aşağıdaki e-mail adresini kullanarak bana ulaşırsanız, yalnızca bilgileri iade edebileceğiniz ve hiçbir riskli duruma girmeyeceğiniz bir yol bulacağımıza inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

Dr. Oktay, kimliği belirsiz hırsızın vicdanlı bir şekilde hareket etmesini isteyerek, "Yıllardır oluşturduğum işle ilgili dosyalarım vardı. Tekrar oluşturma imkanım var. Ancak bu çok uzun sürer. Oradaki bilgiler, benim dışımda kimsenin işine yarayacak şeyler değil. Bu sevgili kardeşim, bana ulaşırsa bir çözüm bulacağımızı düşünüyorum" dedi.

Bilgisayardaki belgelerin birçoğunun yedeğini de aldığını belirten Dr. Oktay, "Ancak son dönemlerdeki önemli çalışmaların dosyaların yedeğini almamıştım. Bunun dışında orada 10 yıllık bir iş geçmişi bilgileri var. Eğer bana e-mail yoluyla ulaşırsa ona son sözümü söyleyeceğim" diye konuştu.

Dr. Oktay, gazete ilanında özellikle telefon vermediğini, mailin amaç dışı kullanılmaması isteğinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious