Sevgililer günü virüsüne dikkat!

Sevgililer günü virüsüne dikkat!.13037
  • Giriş : 03.02.2009 / 21:53:00

Antivirüs şirketleri sevgililer günü temasına sahip kandırmaca e-posta konusunda uyarıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu yıl sevgililer gününde gelen e-postalara dikkatAralarında Panda Security, Trend Micro ve MX Logic'in de bulunduğu farklı güvenik firmaları kullanıcıları yeni sevgililer günü temasına sahip kandırmaca e-posta konusunda uyarıyorlar. Güvenlik firmalarının açıklamalarına göre konu satırında "short and sweet", "Me and You," "In Your Arms" ve "With all my love" gibi yazılar
gördüğünüz e-postaları açmadan önce iki kere düşünmenizde fayda var. Çünkü bu e-postalar kullanıcıları içerisindeki bir bağlantıya tıklamaya yönlendiriyor ve tıklandığında içerisi kalplerle dolu bir siteye yönlendiriyor. Bu sitedeki herhangi bir bağlantıya tıklandığında ise virüs bilgisayarınıza bulaşabiliyor.

Benzeri 2007 ve 2008 yıllarında da görülen sevgililer virüsünün, ünlü spam grubu Storm tarafından hazırlandığı tahmine ediliyor. Çünkü bu yeni virüs, önceki yıllarda hazırlanana çok benzer özellikler taşıyor. Güvenlik uzmanları eğer bu yılkiler aynı kişiler değilse bile, Storm'u çok iyi tanıdıkları veya yöntemlerini çok iyi inceleyerek kendi arzlarını onlara benzetmeye çalıştıklarını iddia ediyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*