Sevgililer Günü'nde sevgiliye gül yerine fidan

  • Giriş : 14.02.2006 / 00:00:00

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan "15 milyon aileye 15 milyon fidan" kampanyası çerçevesinde Sirkeci Garı'nda vatandaşlara fidan dağıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nüfus artışı ve sanayileşme ile birlikte çölleşen dünyada insanların yeşile olan duyarlılığını arttırmak amacıyla Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan "15 Milyon aileye 15 milyon fidan" kampanyası kapsamında Sirkeci Garı'nda vatandaşlara fidan dağıtıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Gazi Kaya ve İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Emin Birpınar, gar içerisindeki vatandaşlara kendi elleriyle çam fidanı dağıttı. Sevgililer Günü olması sebebiyle vatandaşlar, fidanları sevgililerine anlamlı bir hediye verebilmek için aldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Gazi Kaya, toplumun yeşile duyarlılığının artması için böyle bir kampanyanın yapıldığını ve 15 milyon fidandan 10 milyonu dahi dikilse bunun Türkiye için büyük bir kazanç olacağını söyledi. İstanbul'da yeşile büyük bir gereksinim duyulduğunu kaydeden Kaya, "Sevgililer Günü gibi anlamlı bir günde biz de fidan dağıtarak, ağaç sevgisini aşılamayı amaçlıyoruz." dedi.

İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Emin Birpınar da kampanyanın yılbaşı itibariyle Taksim'de başlatıldığını ve o gün 10 bin fidan dağıtıldığını belirtti. Birpınar Sirkeci Garı'nda 5 bin fidan dağıtacaklarını ifade ederek, "Vatandaşlarımızın İstanbul'a dikecekleri bu fidanlar şehre nefes aldıracak. Herkesin bu kampanyaya katılması ve fidanları dikmesi en büyük gayemiz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious