Sevgililerden Çiğdem gölde boğuldu, Musa aranıyor

  • Giriş : 10.09.2007 / 11:59:00

Denizli'den günübirlik tatil için sevgilisi 22 yaşındaki Musa Coşkun ile Burdur'a gelen aynı yaştaki Çiğdem Akbıyık'ın cesedi, girdiği Salda Gölü kıyısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Boğulduğu sanılan Musa Coşkun'un arama çalışması ise sürdürülüyor.
Denizli'de bir tekstil fabrikasında birlikte çalışan Çiğdem Akbıyık ile Musa Coşkun, pazar tatillerini geçirmek için 20 D 6615 plakalı otomobille Burdur'a geldi. Salda Gölü kıyısına gelen 2 sevgili, daha sonra otomobili park edip, kıyafetlerini kıyıda bırakarak göle girdi. Öğle saatlerinde çevreden geçenler, gölün kıyısında bir kadın cesedi görünce durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, cesedin Çiğdem Akbıyık'a ait olduğunu belirledi.
Genç kızın göle birlikte girdiği belirtilen Musa Coşkun'un da boğulmuş olabileceği ihtimali üzerine çağırılan dalgıçlar, gölde arama çalışmasına başladı. Çiğdem Akbıyık'ın cesedi ise savcının inçcelemesinin ardından otopsisi yapılmak üzere Yeşilova Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

KAYIP GENCİN CESEDİNİ BABASI BULDU
Salda Gölü'ne günübirlik tatil için Denizli'den gelen Musa Coşkun'un sevgilisi Çiğdem Akbıyık'ın cesedini, oğlunun ‘işe gidiyorum’ diye kendisine yalan söylediğinden şüphelenerek peşlerinden giden Musa Coşkun'un 49 yaşındaki babası Halil Coşkun'un bulduğu belirlendi. Acılı baba yaşadıklarını şöyle dile getirdi:
“Aileme, bu pazar ailece Salda Gölü kıyısına pikniğe gitmemizi önerdim. Oğlum Musa, gelemeyeceğini, çünkü pazar sabahı 08.00'den 12.00'ye kadar fabrikada vardiyada olacağını söyledi. Ben de kızıp Antalya'ya bir yakınımızın düğününe gittim. Otomobilimi oğluma bırakmıştım. Bu sabah erken saatten itibaren cep telefonundan aramaya başladım. Telefonunu kapatmış. O zaman işe gitmediğinden, bize yalan söylediğinden şüphelendim. Antalya'dan Denizli'ye dönerken otobüs Salda Gölü'nün kıyısından geçiyor. Oğlumun oraya geldiği içime doğdu. Kıyıya dikkatle bakmaya başladım. Çalıların arasında arabamı görünce hemen otobüsten inmek istedim, ama sonra (Yanında arkadaşları vardır. Rezil olmasın) diye vazgeçtim. Ama içimi bir kurt kemiriyordu. 15 kilometre sonra dayanamadım, Burdur'un Güney Beldesi'nde otobüsten inip geri döndüm. Arabanın yanına gittim. Etrafta kimse yoktu, göle doğru yürüdüm ki kıyıda oğlumun ayakkabılarıyla yanında bir çift de kadın ayakkabısı var. Gölün üstünde de yüzüstü duran bir ceset görünce imdat çığlıkları atmaya başladım. Çevredekiler yetişti. Tesadüfen oradan geçen bir jandarma aracını durdurup yardım istedik.'' Otopsisi tamamlandıktan sonra yakınları tarafından cesedi alınan Çiğdem Akbıyık'ın da aynı tekstil fabrikasında çalıştığı ve sevgilisi Musa Coşkun gibi ailesine o gün çalışacağı yalanını söyleyerek Salda'ya geldiği belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious