'Sevgilimden ayrıldım' diye intihar etti

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Maltepe'de, sevgilisinden ayrıldığı öne sürülen lise 2. sınıf öğrencisi N.T.(16), Küçükyalı Tüneli'nin üzerinden yola atlayarak ölmek istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre Rezzan Has Lisesi 2. sınıf öğrencisi N.T., erkek arkadaşı C.S. ile buluşmak için akşam saatlerinde evden ayrıldı. Bir süre kendisinden haber alınamayan N.T. daha sonra Altıntepe'de bulunan tünelin üzerine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Çevreki vatandaşlar, yola atlamak isteyen genç kızı ikna etmek için uzun süre uğraştı. Lise öğrencisi N.T.'yi ikna edemeyen vatandaşlar, hemen polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yola branda açarak tedbir alırken, polis ekipleri de sürekli ağlayan T. ile konuşmak için tünelin üzerine çıktı. Polis memurlarının yaklaştığını gören lise öğrencisi önce, "yaklaşmayın" diye bağırdı. Polisin durmadığını gören genç kız, herkesin şaşkın bakışları arasında kendisini boşluğa bıraktı. T.'nin aniden atladığını gören polis ekipleri kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Bu sırada yola branda açarak tedbir alan itfaiye ekipleri de beklenmedik hareket karşısında hazırlıksız yakalanınca gernç kız yere çakılmaktan kurtulamadı. Olay yerinde hazır bekletilen ambulansla Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan N.T.'nin hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Bu arada Mehmet Dağdelen adlı vatandaş ise N.T.'yi ikna etmek için çok çaba harcadığını belirterek,"Sürekli ağlıyordu. Onunla konuşmak istedim. Kendisine hiç bir şeyin hayatından daha önemli olmadığını söyledim. Ama o beni dinlemedi. Polisler gelince de birden atladı. İnşallah ölmez" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious