Sevgilisini 105 yerinden bıçakladı

Sevgilisini 105 yerinden bıçakladı.7886
  • Giriş : 17.04.2009 / 15:32:00

Çorlu'da meydana gelen olayda Z.Y. (27) gayri resmi birlikte yaşadığı S.Y.' yi (18) aralarında çıkan tartışma sonucunda 105 yerinden bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çorlu Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Z.Y. karar duruşması için Silivri (L) tipi cezaevinden getirilerek 16. duruşmasına çıkarıldı.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, Her ne kadar sanığın eylemleri sabit ise de Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin raporunda sanığın ceza sorumluluğunun olmadığının tespit olunduğu anlaşıldığından ceza verilemeyeceğini söyledi.

Sanık Z.Y. son söz olarak ise ?bir diyeceğim yok' dedi. Mahkeme başkanı, "her ne kadar sanık Z.Y. hakkında mağdur S.Y.'yi kasten öldürmeye teşebbüs ve 6136 sayılı yasaya muhalefet suçları sabit olsa da, sanığın cezai ehliyeti olmadığından ceza verilmesine yer olmamaktadır" dedi.

Mahkeme başkanı ayrıca sanığın TCK'nın 32 ve 57. maddeleri gereğince koruma ve tedavi amaçlı güvenlik tedbirine hükmedilmesine, yüksek güvenlikli sağlık kurumlarında koruma ve tedavi altına alınmasına karar vererek hükümle birlikte tahliye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*