Sevgilisini yakmaya çalışan kadına 11 yıl hapis

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

33 yaşındaki Havva Güzeloğlu, kendisini terk edeceğini söyleyen Fransız sevgilisini uyurken ateşe vererek öldürmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terkedilmeyi hazmedemeyen Havva'nın, daha önce eski sevgilisini de yakmaya çalıştığı ortaya çıktı.

7 yaşındayken ailesi ile birlikte Fransa'ya göç eden Havva Güzeloğlu'nun, 20 Temmuz 2004'te kendisini terketmeyi düşündüğünü bildiren Fransız sevgilisi Jean-Philippe Rouh'u uyukuda iken alkol kullanarak ateşe verdiği belirtiliyor. Ancak, dayanılmaz acılar ile uyanan Rouh'un, kurtarılabildiği kaydediliyor.

Bundan bir buçuk yıl önce eski sevgilisi Jacques Favier'i yakmaya çalıştığı ancak uyumayan Favier'in ona engel olduğunu açıklayan Güzeloğlu hakkında açılan dava sonuçlandı. Mahkeme, Güzeloğlu'nu öldürmeye teşebbüs gerekçesiyle 11 yıl hapis cezasına mahkum etti.

BABASININ DÜKKANI YAKILMIŞTI

Bu arada, Güzeloğlu'nun avukatı Frederic Doyez, Liberation gazetesinde yansıtılan savunmasında Güzeloğlu ailesinin Fransa'ya babasının dükkanının ateşe verilmesinin ardından göç ettiğini belirterek, Havva'nın dükkanda ateş alan kitapların kokusunu anımsattığını söylediğine dikkat çekti. Ancak Doyez'in dükkan yakılması olayı ile bir bağlantı kurma çabasına karşın bilirkişilerin böyle bir bağı benimsemedikleri kaydedildi.
Liberation gazetesi de, Havva Güzeoğlu'nun, ailesinin evlendirdiği erkeği boşanma kararını aldıktan sonra aile ile ilişkilerin bozulduğunu, ailesinin Favier ile yaşadığı evi bastığını belirtti. Havva'nın defalarca ruh sağlığı hastanesinde tedavi gördüğüne dikkat çeken gazete, Havva'nın tutulduğu cezaevinde de diğer bir kadın tutukluyu uykuda yakmakla tehdit ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious