Sevgilisiyle bir olup kocasının başını kesti...

Sevgilisiyle bir olup kocasının başını kesti....10846
  • Giriş : 26.03.2008 / 09:17:00

Dudullu'da boş konteyner içerisinde bulunan başı kesilmiş erkek cesedinin, Süleyman P.'ye ait olduğunu belirleyen polis, cinayeti, Süleyman P.'nin eşi Şenay P.'nin sevgilisiyle birlikte işlediğini belirledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Süleyman P.'nin kafasına tüple vurarak öldürülmesi ve sonra kafasının kesilerek vücudunun kilometrelerce ötede bir konteynera atılması olayı ile ilgili olarak yakalanan Şenay P., Selahattin M. ve Mustafa E., çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yukarı Dudullu Mahallesi, Göztepe Caddesi, Habeş Sokak üzerindeki boş konteyner içerisinde 19 Mart 2008 tarihinde başı olmayan bir erkek cesedi bulundu. Başlatılan soruşturma çerçevesinde olayı araştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği polisleri, üzerinden çıkan eşyalardan yola çıkarak cesedin Süleyman P.'ye (32) ait olduğunu belirledi.

Soruşturmayla ilgili hareketlerinden şüphelenen polis, Süleyman P.'nin eşi Şenay P.'nin (29) ifadesine başvurunca cinayetin sır perdesi aralandı. Esenyurt'ta oturduklarını ifade eden Şenay P.'nin, ifadesinde, kocası tarafından kötü muameleye maruz kaldığını, sık sık dayak yediğini ileri sürdüğü öğrenildi. Dövmekten yorulan kocasının, dinlenip dinlenip kendisini dövdüğünü belirten Şenay P.'nin, bir defasında kendisini dövdükten sonra çırılçıplak soyarak gecenin bir vaktinda kapıya attığını, iki saat dışarıda kaldığını söylediği ileri sürüldü.

Olay günü de kocası tarafından dayak yediğini belirten Şenay P.'nin, bir süredir beraber olduğunu söylediği Selahattin M.'yi (22) yardım etmesi için çağırdığını ifade ettiği iddia edildi. Daha sonra da kendisini dövmekten yorgun düşüp uyuyan kocasını öldürmeye karar verdiklerini, Selahattin M.'nin de kafasına tüple vurarak Süleyman P.'yi öldürdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü. Cinayetin ardından paniğe kapıldıklarını belirten Şenay P.'nin, sevgilisiyle ortak arkadaşları olan ve Antalya'da bulunan Mustafa E.'yi (22) yardıma çağırdıklarını söylediği öğrenildi. Cinayetten bir gün sonra gelen Mustafa E.'nin de ceset tanınmasın diye kafasını keserek cesedi Dudullu'da, kafasını da daha uzak bir yerde boş konteyner içine terkettiklerini söylediği ileri sürüldü.

Zanlı Şenay P.'nin ifadesinden sonra gözaltına alınan Selahattin M. ile Mustafa E.'nin de suçlarını itiraf ettikleri, sayfalarca yazılı ifade verdikleri öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Şenay P., Selahattin M. ve Mustafa E.'nin, çıkartıldıkları Ümraniye Adliyesi'nde tutuklanarak cezaevine gönderildikleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious