Sevgilisiyle planladığı vahşi cinayeti anlattı

  • Giriş : 26.03.2008 / 14:38:00

Kocasını öldüren Şenay P., sevgilisi ile planladığı cinayeti nasıl işlediklerini anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ümraniye Dudullu Göztepe Caddesi'nceki çöp konteynerinde geçen hafta bulunan kafası olmayan erkek cesedinin `Polise mukavemet' suçundan aranan 32 yaşındaki Süleyman P.'ye ait olduğu, eşi ile eşinin sevgilisi tarafından öldürüldüğü belirlendi.

Çöp konteynerinde 19 Mart'ta erkek cesedi bulunması ve kimliğinin belirlenmesi ardından Süleyman P.'nin eşi ve yakın çevresinin ifadelerine başvuruldu. Kendisini tanıyan herkesi dolandırdığı öne sürülen Süleyman P.'nin önce dolandırdığı kişiler tarafından öldürülmüş olabileceği olasılığı üzerinde duruldu. Ancak, bu yönde herhangi bulguya rastlanmadı. Soruşturmayı derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Süleyman P.'nin sürekli olarak dövdüğü öne sürülen eşi 29 yaşındaki Şenay P.'yi sorgulamaya aldı. Şenay P. cinayeti sevgilisi Selahattin M. İle birlikte işlediklerini itiraf etti. Sorgu sırasında gözyaşları arasında cinayeti anlatan Şenay P., şöyle dedi:

"Kaçarak evlendiğim Süleyman beni sürekli olarak dövüyordu. Hem dolandırdığı kişilerden, hem de arandığı polislerden kaçıyordu. Bu nedenle sürekli ev değiştiriyorduk. Bana yaptığı işkencelere artık dayanamaz oldum. Sığınacak birilerini ararken Selahattin ile tanıştık. İlişkimiz ilerledi. Selahattin ile birlikte Süleyman'ı öldürerek ondan kurtulmaya karar verdik."

Şenay P. yaptıkları plan uyarınca Büyükçekmece Esenyurt'taki evlerine gelen Selahattin M.'nin uyuyan eşi Süleyman P.'nin kafasına tüple vurarak öldürdüğünü iddia etti. Şenay P., "Selahattin cesetten kurtulmak için Antalya'da bulunan arkadaşı Mustafa'dan yardım istedi. Mustafa da Antalya'dan gelerek kimliği belirlenmesin diye cesedin kafasını bıçakla ayırdı. Ardından çöp poşetlerine koyduğumuz ceset parçalarından kafa ile gövdeyi ayrı ayrı çöp konteynırlarına attık" diye ifade verdi.

Bu ifade doğrultusunda harekete geçen ekipler, 22 yaşındaki Selahattin M. ile Mustafa E.'yi gözaltına aldı. Sorgulaması yapılan iki zanlı da suçlarını itiraf etti. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan Şenay P., Selahattin M., Mustafa E. Ümraniye Adliyesi'ndeki nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious