Sevgiliye 'sosyal içerikli' hediye

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Dernek ve vakıflar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilisini mutlu etmek için hediye almak isteyen kişilere, doğaya ve ihtiyaç sahiplerine destek için farklı hediye seçenekleri sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiği kişiye en özel hediyeyi vermek isteyenler için pek çok firma kampanyalar düzenlerken, bazı dernek ve vakıflar da sevgilisini mutlu ederken, doğaya ve ihtiyaç sahibi kişilere destek olmak isteyenler için çeşitli hediyeler hazırladılar.

İnternet üzerinden yapılan satışlarda, küçük bir kargo ücreti karşılığında hediyeler adrese teslim edilirken, hediyelerin fiyatları, 1 ile 65 YTL arasında değişiyor. Sevgililer Günü’ne özel hediye seçenekleri arasında giysi, takı, kitap, çanta gibi kişisel kullanıma yönelik eşyalar bulunurken, bazı dernek ve vakıflar da bağış karşılığında belirlenen yerlere o kişi adına ağaç dikiyor.

WWF
WWF-Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın, 14 Şubat Sevgililer Günü için "Kurtardığınız Her Deniz Kaplumbağası Kulağınıza Küpe Olsun" sloganıyla bir hediye kampanyası bulunuyor.

Saadet Keskin’in Sevgililer gününe özel tasarımını yaptığı kaplumbağa şeklindeki küpe, broş ve bileklikler, WWF Türkiye İstanbul Ofisi, Takıl Pera mağazası ile www.estore.com.tr internet sitesinden alınabiliyor.

Fiyatları 12 ile 65 YTL arasında değişen hediyeliklerin satışından elde edilecek gelirin deniz kaplumbağalarının hayatını kurtarmaya yönelik çalışmalara harcanacağı bildiriliyor.

LÖSEV
Lösemili Çocuklar Vakfı da (LÖSEV) Sevgililer Günü için çeşitli hediye seçenekleri sunuyor. İnternet üzerinden yapılan satışlarda, küçük bir kargo ücreti karşılığında seçilen hediye adrese teslim ediliyor.

LÖSEV’in hediyelikleri arasında, taraftar bebekleri, çantalar, çeşitli şekillerde yastıklar, para ve cep telefonu keseleri yer alıyor. LÖSEV’in hediyelik ürünleri, 5 ile 30 YTL arasında satışa sunuluyor.

Ürünlere, www.losev.org.tr internet adresinden ulaşılabilir.

UNICEF
Çocukların, ailelerin yaşam şartlarını iyileştirmek üzere çalışan Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu da (UNICEF) internet üzerinden yaptığı satışla, çeşitli hediyelik seçenekleri sunuyor.

UNICEF’in satışını yaptığı ürünler arasında, tişörtler, kupalar, üzerinde ülkelerin geleneksel desenlerinin bulunduğu porselen tabaklar, anahtarlıklar, not kutuları, oyuncaklar, fotoğraf albümleri defterler, çantalar ve şapkalar bulunuyor. UNICEF ürünlerinin fiyatları ise 4,5 ile 42 YTL arasında değişiyor.

UNICEF’in ürünlerine, "eshop.unicefturk.org" internet adresinden ulaşılabilir.

ÇEKÜL
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ise sevgilisine hediye almak isteyenlere "7 Ağaç Sertifikası" seçeneği sunuyor. ÇEKÜL’ün www.cekulvakfi.org.tr internet sitesinde yer alan sertifika, 30 YTL karşılığında satışa sunuluyor ve sertifika hediye edilen kişi adına "7 Ağaç Ormanları"na 7 ağaç dikiliyor.

İsteyenler, masalarına koymak veya duvara asmak üzere Tan Oral’ın çizgileriyle hazırlanan ek sertifikayı da 10 YTL karşılığında alabiliyorlar.

ÇEKÜL, ayrıca Sevgililer Gününe özel cam anahtarlık ve kağıt ağırlıklarını da internet üzerinden 10 YTL bedelle satışa sunuyor.

DHKD
Doğal Hayatı Koruma Derneği de (DHKD), www.dhkd.org internet sitesinde sevgilisini sevindirirken doğaya katkı bulunmak isteyenlere hediye seçenekleri sunuyor.

DHKD’nin hediyelikleri arasında kitaplar, tişörtler, kupalar, takvimler yer alıyor. Hediyeliklerin fiyatları ise 1 ile 50 YTL arasında değişiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious