Sevigen: Biraz da siz düzeni bozun!

Sevigen: Biraz da siz düzeni bozun!.9578
  • Giriş : 26.11.2008 / 17:40:00

Sevigen, parti genel merkezinde kabul ettiği işten atılan işçilere harekete geçmelerini söyleyerek, ''Biraz da siz ortalığı karıştırın, biraz da siz düzeni bozun'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, Bursa ve Kocaeli'de işten atılan 100 kadar Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi işçiyi CHP Genel Merkezi'nde kabul etti. CHP'li Selvi'nin işten ayrılan işçilere moral verici konuşmasının ardından söz alan Sevigen ilginç bir çıkışta bulundu. Selvi'nin konuşmasında bazı işçiler uyuklarken Sevigen'in işçileri eyleme davet ettiği konuşmasını ise salonda bulunan işçiler pür dikkat dinledi.

''CHP sizin partiniz, kapımız her zaman size açık'' diyerek son günlerdeki partinin yeni açılımında kullandığı söylemi kullanan Sevigen konuşmasının ilerleyen bölümlerinde ilginç bir uslüp kullandı. İşçilerin harekete geçmesini söyleyen Sevigen, ''Biraz siz karıştırın ortalığı canım… Biraz da siz düzeni bozun… Hep onlar mı bozacak kendi eliyle… Biraz da biz başkaldıralım. Biraz da biz Türkiye'nin taşlarını yerinden oynatalım, gücümüz yetiyorsa.'' diye konuştu. İşçilerin pür dikkat dinlediği Sevigen konuşmasının ilerleyen bölümlerinde ise şunları söyledi: ''Çünkü siz yıkmak için değil, ekmeğiniz için (Türkiye'nin taşlarını) yerinden oynatıyorsunuz. Siz bölmek için değil birleştirmek için uğraşıyorsunuz. Size bu yolda başarılar dilerim.''

Sevigen'in bu ilginç çıkışının ardından sendikalı işçiler işveren hakkında şikayetlerini ileterek parti merkezinden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*