Sevigen'i istifa ettiren karar!

Sevigen'i istifa ettiren karar!.9578
  • Giriş : 21.02.2009 / 04:33:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:39:46

Baykal'ın sağ kolu olarak görev yapan Sevigen istifasını açıklarken bir gazeteye çok ağır ithamlarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sizinle bazı duygularımı paylaşmak istiyorum. Benim ağzımdan duyun istiyorum.

- Bir süredir sistemli biçimde üzerimden çirkin iftiralarla karalama kanpanyası devam ediyoır. Gazetemiz kampanyasına devam etti. Kasetler var dediler ortaya çıkartamadılar. Rant ortaklığı dediler devam ettiler. İspat edilmiş birşey yok. Ama devam ediyor bu karalama kampanyası...

- Hakkımda ortaya atılan iddiaların hiçbiri doğru değildir. Kredi ilişkisiyle aracılık ve çıkar elde edilmiştir. Tek kuruşluk menfaat sağlanmadı. Ama bunlar yazılmış söylenmiştir.

İŞTE SEVİGEN'İN AÇIKLAMALARININ TAMAMI

IFrame

- İmar değişikliği AKP'li belediye zamanında oldu. Bununla ilgili mevki ve makamımı kullanarak imar düzenlemesi yapmadım. Kredi ilişkisi yok. Bu iddiaları ortaya atanları kanıta çağırıyorum. Onlardan hesap soracağım.

- Gerçek bu olduğu halde AKP'lilerin yolsuzluklarıyla aynı kefeye konulmaya çalışılıyor. AKP'nin kirliliği CHP'nin temizliğine bulaştırılmaya çalışıldı. Benim üzerimden partim karalanmaya çalışmıştır.

- İddiaları kabul etmiyorum. Çıkarım, çıkara dayalı istismarım veya kurumlar nezhinde bir girişimim yoktur. Ne kendimin ne de çocuklarımın kursağından bir kuruş haram girmediği halde partim karalanmaya çalışılmıştır. Buna izin vermiyorum, vermeyeceğim.

- Genel Başkanıma teşekkürler. Deniz Baykal'a bana güveninden dolayı çok teşekkür ediyorum. O çok dürüst bir insan. Onun yanında iğne deliği kadar haram lokma yerseniz yaşamanız mümkün değildir.

- Arkadaşlarımı, partimi korumak için, çirkin iftiraların hesabını yargıda sormak, yargısız infazın hesabını sormak için partideki görevlerimden ayrılıyorum.

- Bu istifamın altında yatan neden, partimi, genel başkanımı ve arkadaşlarımı korumak içindir. Yargıda bunlardan kesinlikle hesap soracağım.

- Bana emanet edilen mevkileri birilerine peşkeş çekilmesini müsade etmediğim için çok gururluyum. Arkadaşlarıma sesleniyorum; hiç kimsenin başını öne eğdirmedim, sakın ola böyle bir kaygıya kapılmayın. Bana bu teklifi yapanlar ve bunu bana zorlayanların hakkında yarın neler yazılacak merak ediyorum.

* Konuşmasının ardından kameralara uzun süre poz veren Sevigen, basın mensuplarının soru sormasına izin vermeden toplantıyı bitirdi.

KADİR TOPBAŞ DA VATAN'I SUÇLAMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Doğan Grubu bünyesindeki Vatan Gazetesi'nin kendisi aleyhindeki yayınlarını ilginç bir gerekçeye bağladı. Topbaş, "Vatan Gazetesi, Kemerburgaz'da 220 dönüm araziye konmak istiyor. Bizden geçemediği için devamlı manşetteyiz." dedi.

İstanbul'da seçim çalışmalarını sürdüren Topbaş'ın verdiği bilgiye göre Vatan'ın yöneticileri Kemerburgaz'da bir araziyi işgal ederek kaçak bir okul yaptı. Müfettişler, yaptıkları inceleme sonucunda yıkım kararı aldı. Ancak yıkım, eğitim sezonunun sonuna bırakıldı. Topbaş, gazetenin yayınlarının kendisini sindirerek yıkımı önleme amacına yönelik olduğu görüşünde. Topbaş, "Bugüne kadar hiç konuşmadım. Ama bütün mesele bundan ibaret." ifadelerini kullandı. Topbaş'ın iddialarına Zafer Mutlu sert tepki göstermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*