Sevigen'in rüşvet kasetinin peşinde!

Sevigen'in rüşvet kasetinin peşinde!.11519
  • Giriş : 05.05.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 04.05.2009 / 23:27:54

CHP'li Sevigen, Vatan yazarı Mustafa Mutlu'nun peşine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

29 MART seçimleri öncesi CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevgen'i Genel Sekreter Yardımcılığı'ndan istifa ettiren Vatan gazetesi yazarı Mustafa Mutlu'nun ortaya attığı 8 dakikalık rüşvet kasedi hukuk savaşı başlattı.

Sevigen, rüşvet kasedi iddiasını ortaya atan Mutlu ve Eyüp belediye başkan adaylığı için 600 bin dolar rüşvet istediğini öne süren Emin Atmaca hakkında suç duyurusunda bulundu. Mustafa Mutlu, 6 Şubat 2009'da yazdığı 'Mehmet Sevigen ile bir buçuk saat ve 600 bin dolar' başlıklı yazıda 8 dakikalık rüşvet kasedini ilk kez gündeme getirdi. Mutlu yazısında Sevigen'in kendisini ziyaret ettiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

'Sevigen odama geldiğinde, kendisine '8 dakikalık bir ses kaydı'ndan da söz ettim. Önce bembeyaz oldu, sonra da yemin ederek kimseyle akçeli bir işe girmediğini söyledi. Sevigen'le görüşmenin bir bölümüne de gazetemiz yazarlarından Aydın Ayaydın tanıklık etti.'

Ardından Sevigen'i istifaya götüren süreç hızla gelişti. Ancak 20 Şubat 2009'da CHP Genel Sekreter Yardımcılığı'ndan istifa eden Sevigen işin peşini bırakmadı. Sevigen, başta '8 dakikalık kaset' olmak üzere Mutlu ve Emin Atmaca hakkında Şişli, Beyoğlu ve Eyüp'te suç duyurularında bulundu. Mahkemeye çıkman Mutlu'nun, hakimin sorusu üzerine kasedin kendisinde olmadığını ve bu bilgiyi kendisine Emin Atmaca'nın verdiğini söylediği bildirildi.

Yazısında ortaya attığı '8 dakikalık ses kasedi'nin bulunamaması nedeniyle basının eleştiri oklarına hedef olan Mustafa Mutlu ise kendini savunarak, 'Kaset diye bir şey yok. Bir vatandaş arayıp, 8 dakikalık bir kaset olduğunu iddia etmiş ve ben de bunu bir gazeteci olarak Mehmet Sevigen'e sormuştum' dedi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*