Sevilla'ya karşı 1-0 yetmez

Sevilla'ya karşı 1-0 yetmez.10003
  • Giriş : 25.12.2007 / 13:52:00

Sao Paolo’da ailesi ile tatilde bulunan Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, DHA muhabirine telefonla verdiği röportajda, Türkiye ligi, İstanbul’daki hayatı, Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri Sevilla ve daha bir çok konuyla i

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"TÜRKİYE LİGİ ÇOK KALİTELİ VE ZOR BİR LİG"

Roberto Carlos öncelikle Türkiye liginin oldukça kaliteli olduğunu ifade ederek, "Türkiye ligi zor bir lig. Bence kalite yüksek. İyi ve güçlü oyuncular var. Özellikle takımlar Fenerbahçe’ye karşı ayrı bir mücadele ve oyun sergiliyor. Bu da bizim maçlarımızın kimi zaman daha çetin geçmesini sağlıyor. Sonuç olarak bu ligde kalite ve mücadele yüksek" dedi.

Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligindeki rakibi Sevilla ile ilgili soruya, "İlk önce Sevilla'dan kendi sahamızda gol yemememiz gerekiyor. Bence burada alacağımız 1-0'lık skor yeterli olmayabilir. Bizim için en uygun ve avantajlı skor 2-0. Çünkü Sevilla'daki atmosferi yakından biliyorum. Çok iyi bir taraftar grubu var. Oraya giderken en azından 2-0’lık skor bizim için avantaj olur" diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu, ayrıca Sevilla’da birçok iyi oyuncu olduğunu ancak bunların içinde en tehlikelisinin ise Fabiano olduğunu ifade etti.

"EN BEĞENDİĞİM YERLİ OYUNCU AURELIO"

"Türkiye’de en çok beğendiğin yerli ve yabancı oyuncu kim ?" sorusuna ise Carlos yabancı oyuncu için takım arkadaşı Alex'in ismini verirken, yerli futbolcu olarak ise biraz da espirili şekilde "En beğendiğim Türk oyuncu Mehmet Aurelio" yanıtını verdi.

Şampiyonluk yarışına da değinen sarı lacivertli futbolcu, "Şu anda lider ile aynı puandayız. Bence şampiyonluğa yakınız. Ancak Galatasaray da mücadeleyi sürdürecektir" şeklinde konuştu.

Carlos, İstanbul’da bulunduğu 5 aylık süre içinde, şehre ve ortama çabuk alıştığını ifade ederek, "Hayatım genelde ev ve Samandıra arasında geçiyor. Arkadaşlarımla da çok fazla vakit geçiriyorum. 10 yıl Madrid’de yaşadım. Madrid gerçekten çok güzle bir yer. İstanbul'da aynı Madrid gibi her açıdan çok iyi bir şehir. Burada yaşamım Madrid'deki gibi" diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious