Sevinç gösterisi için sıkılan kurşunlar damadı öldürdü!

Sevinç gösterisi için sıkılan kurşunlar damadı öldürdü!.8135
  • Giriş : 20.04.2008 / 18:22:00
  • Güncelleme : 20.04.2008 / 18:29:46

Bostanlı köyünde düğün evinde sıkılan maganda kurşunu damadın ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Afyonkarahisar merkeze bağlı Bostanlı köyünde düğün evinde sıkılan maganda kurşunu damadın ölümüne neden oldu.

Alınan bilgiye göre, tek oğlunun mürüvvetini görmek isteyen baba İlyas Demir'in 18 yaşındaki oğlu Muhammet Demir'e düğün yapmak istedi. Turgutlu'da bulunan akrabalarını davet etti. Kına gecesi evin önünde sıkılan kurşunlardan biri damadın başına isabet etti. Damadın ölümüne neden olan kurşun Turgutlu'dan düğün için gelen 35 yaşındaki halasının oğlu Niyazi Özkara'nın tabancasından çıktığı iddia edildi. Merminin başına isabet ettiği Demir hayatını kaybetti. İl jandarma komutanlığı ekipleri düğün kasetine el koyarken, genç damadın ölümüne neden olan hala oğlu Niyazi Özkara ile tabancaya el koydu.

Oğlunu maganda kurşunu ile kaybeden baba İlyas Demir, "Tek oğlumu ablamın kızı Kerime ile evlendirmek istemiştim. Nikahlarını da düğün öncesinde kıymıştık. Oğlumun mürüvetini görmek için hiçbir masraftan kaçınmamıştım. Olayda oğlumun ölümüne neden olan kişi de düğün için Turgutlu'dan davetli olarak gelmişti. Şimdi üç aile birden parçalandı. Oğlum mezara giderken, halamın oğlu cezaevine, ablamın kızı da ortada kaldı." dedi.
Bu arada hayatını kaybeden 18 yaşındaki damat Muhammet Demir'in cenazesi Afyon Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi sonrasında köyde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious