Seviyelerine inmeyeceğiz

  • Giriş : 13.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, iktidar ile muhalefet arasında son günlerde yaşanan tartışmaların siyasette seviyeyi düşürdüğünü ve kimseye fayda getirmediğini vurguladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MKYK’da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde, izlenecek stratejinin ana hatları çizildi. Başbakan toplantının ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

SEVİYE UYARISI: Şimdi demokrasi bakımından önemli bir yıl var. seçim yılına girdik. Ne yazık ki siyasette seviyeyi düşüren, kullanılan dil ve içerik bakımından kimseye faydası olmayan, milletin gözünde siyasetin itibarını düşüren tartışmalar yaşanıyor. Hiçbir zaman bizler, bu çirkin dilin aktörü olmayacağız.

70 MİLYONUN GÖREVİ: Bizi de zaman zaman bu tartışmanın içine çekme gayreti içinde olanlar var. En ağır ithamlarla bizi tahrik etmeye çalışanlar var. Şahsımın üzerinde sadece iktidar partisi genel başkanlığı görevi yok. Başbakanlık var. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak, bulunduğum makamın korunması 73 milyonun görevi olsa gerek.

SOMUT ADIM BEKLİYORUZ: ABD’nin 11 Eylül’de canı yanmıştır, onun ardından Afganistan’da operasyon oldu. Şimdi ABD’nin canı yandığı zaman hep beraber seferber olacağız, bizim canımız yandığı zaman niçin hep beraber seferber olmayacağız? 40 bin kaybı olan bir Türkiye var. Bu sıkıntılarımızı Sayın Başkan paylaştığını söylüyor, paylaşmak yetmiyor. Atılacak adımı biz Irak ile atmaya hazırız. Ülkenizi terör noktasında tehdit eden unsurlar neyse, buna karşı yapılması gereken neyse Türkiye Cumhuriyeti, vakti saati geldiğinde yapar, ama bunu ilan etmez.

Mısır'la Irak'ı görüştü

Başbakan Erdoğan, dün Mısır Dışişleri Bakanı Ahmet Aboul Gheit'i kabul etti ve yaklaşık 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Görüşmede ağırlıklı olarak Irak konusu ele alındı. Konuk bakan, Irak ile ilgili olarak, "Türkiye'nin kaygılarını paylaştıklarını ve Kerkük konusunda kendilerinin de endişeli olduğunu" dile getirdi. Görüşmede, ekonomik ilişkiler başta olmak üzere ikili ilişkilerin de ele alındığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious