Şevket Kazan gündemi değerlendirdi

  • Giriş : 25.09.2006 / 00:00:00

SP Genel Başkan Yardımcısı ve Adalet eski Bakanı Şevket Kazan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlkbaharda genel seçim olacağını iddia eden Kazan, "Genel merkezimizde çok yoğun çalışmalar var. İllerde taramalar yapıyoruz. Türkiye'nin dört bir yanında mitingler düzenliyoruz. Kanaat önderleriyle biraraya geliyoruz. Bu ay sonunda Bolu'da 3 gün sürecek ve seçim stratejilerimizi belirleyeceğimiz bir çalışmamız olacak. Oy oranı yüzde 10 barajının üzerinde ancak yüzde 40 olan kararsız oyların büyük bir bölümü de bize gelecek." dedi.

İl teşkilatının geçmiş aydaki çalışmalarının değerlendirildiği toplantı, Kültürpark Yüzme Havuzu Düğün Salonu'nda yapıldı.

Partiye yeni katılımların da gerçekleştiği toplantıda İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Kemalpaşa Belediye eski Başkanı Mehmet Ali Özüdoğru, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle çok sayıda partili hazır bulundu. Toplantıda konuşan Şevket Kazan, Papa'nın İslam dinine ilişkin açıklamaları karşısında hükümetin cevap veremediğini belirterek, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Papa'nın Türkiye ziyaretini iptal etmesi gerekirken tam tersine gelmesi için mektup yazdığını ifade etti.

Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın da kaçırılan 2 İsrailli askerin serbest bırakılması için Lübnan'a mektup gönderdiğini söyleyen Kazan, bu tavrı eleştirdi. "İsrail askerleri tarafından kaçırılan Hamaslı bakanlar ne olacak? Onlar için niçin girişimde bulunmuyorsun? Sen Yahudiden yana mısın Müslümandan yana mısın?" diyen Kazan, yapılanların akıl almaz olduğunu savundu.

Lübnan'a asker gönderilmesi hususunda büyük tehlikeler bulunduğunu kaydeden Şevket Kazan, "Hükümet, 'Askerimiz Lübnan halkını koruyacak.' derken göz göre göre yalan söylüyor. Birleşmiş Milletler (BM) kararının 8. maddesinde Hizbullah'ın silahsızlandırılması var. ABD'ye yanaşmak için bu yaptıklarının yanında AB'yi memnun etmek için şimdi Meclis'i topladılar. Uyum yasaları çıkarıyorlar. AB ise Formula 1 yarışında kupayı Mehmet Ali Talat verdi diye Türkiye'ye ceza kesiyor." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious