Seydişehir'de köy yolları ulaşıma kapandı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Konya'nın Seydişehir ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle 7 belde ve 23 köy yolu ile bağlantı kesildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlçede 2 günden beri etkili olan kar yağışı sonunda ilçe merkezinde 65 santimetreyi bulan kar kalınlığı yüksek yerlerde 1 metreyi geçtiği belirtildi. İlçeye bağılı 7 kasaba ve 23 köyde ulaşım tamamen durdu. Yol açma çalışmaları devam ediliyor. Seydişehir Antalya ve Seydişehir Konya karayolu, karayolu ekiplerinin çalışması ile açık tutuluyor. Zincirsiz aracın geçmesine fırsat verilmiyor.

KAR ALTINDA KALAN KEDİYİ KURTARDI

Bu arada bir vatandaş, kar altında kalan ve soğuktan donmak üzere olan bir kediyi kurtardı. Ulakapı mahallesinde ikamet eden Akif Ay, sabah saatlerinde kar altından gelen sese ulak vererek bir kedi sesi duydu. Soğuktan donmak üzere olan kedinin üzerindeki karları temizleyerek onu işyerine getirdi. İşyerinde ısınarak kendine gelen kediye süt ve mama verdi.

Akif Ay, evden çıkarak işe gittiği sırada bir kedi sesi duyduğunu belirterek, "Sesi duyunca hemen karı araladım, bir kedi gördüm. Donmak üzere olan kediyi montumun altına alarak işyerine getirdim. Kalorifer peteğinin altında ısındıktan sonra ona mama ve süt verdim. Onlar da can taşıyor diyerek ben insanlık vazifemi yaptım." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious