Seyir halindeki tankerin sürücüsü kalp krizi geçirdi!

Seyir halindeki tankerin sürücüsü kalp krizi geçirdi!.10515
  • Giriş : 21.01.2008 / 20:16:00

İzmir'de, hareket halindeki akaryakıt tankerinin sürücüsü kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sürücüsünün ayağı gaz pedalının üzerinde kalan tanker, yolda yaklaşık 800 metre ilerledikten sonra akaryakıt dolum tesisinin güvenlik kulübesine çarptı. Tankerin, yolda bir başka tankerle çarpışmaması veya tesisin içine girmemesi büyük bir faciayı önledi.

Aliağa İlçesi'ne 35 NFL 84 plakalı tankeriyle akaryakıt doldurmak için gelen 53 yaşındaki Ercan Demirhan, bugün saat 16.30 sıralarında Aliağa Belediyesi Tanker Garajı'ndan dolum emri ile hareket etti. Evli ve 2 çocuk babası Demirhan, birkaç dakika sonra İnönü Caddesi'ne geldiğinde direksiyon başında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Bu sırada Demirhan'ın sağ ayağı gaz pedalının üstünde kalınca, dehşet anları yaşandı. Kontrolden çıkan araç, günde yaklaşık 2 bin akaryakıt tankerinin geçtiği yolda zigzaglar çizip ilerleyerek bir akaryakıt dolum tesisinin güvenlik kulübesine çarparak durabildi. Tankerin tesisin içine girmemesi veya yolda başka bir tankerle çarpışmaması büyük bir faciayı önledi.

Kaza sonrası yapılan incelemede, sürücü Demirhan'ın kalp krizinden yaşamını yitirdiği ve tankerin yaklaşık 800 metre boyunca kontrolsüz şekilde ilerlediği belirlendi. Demirhan'ın cesedi, Aliağa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious