Seyircilerimden ayrılmam

Seyircilerimden ayrılmam .7208
  • Giriş : 12.09.2007 / 08:17:00

Sağ tarafına felç inen Nejat Uygur yoğun bakımda bile tiyatroyu düşünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oğulları Süheyl-Behzat Uygur "Babam hasta yatağında bile turneye çıkmak istediğini, seyircilerinden ayrı kalmak istemediğini söyledi" dedi.

Ankara'da sahneye çıktıktan sonra İstanbul'a dönerken yolda felç geçirip hastaneye kaldırılan usta tiyatrocu Nejat Uygur'un yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Ankara'daki Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi'nde tedavisi süren sanatçı ailesi dışında hiç kimseyle görüştürülmüyor. Ünlü tiyatrocunun kendisi gibi sanatçı olan oğlu Behzat Uygur, babasının yoğun bakımda bile tiyatroyu düşündüğünü belirterek şunları söyledi: "Babamın rahatsızlığını duyunca hemen yanına gittik. Beni görünce, 'Oyunun provalarına başladınız mı?' diye sordu. Ardından, 'Yönetmen kim olacak?' diye sordu.

SEYİRCİSİYLE MUTLU OLUYORDU

Babasının yıllardır aynı yoğun tempoda çalıştığını söyleyen Süheyl Uygur, babama biraz dinlenmesini söylüyoruz ama dinlemiyor diyor. Uygur, "Babam beni seyircilerimden ayıramazsınız, bunu benden istemeyin. Anadoluyu dolaşacağım' diyordu. Nitekim Anadolu turnesinden gelmişti. Onu yaşama bağlayan en önemli unsur buydu. Sahnede de, sokakta da seyircisiyle mutlu oluyordu" dedi. Süheyl Uygur, babasının nasıl hastalandığını şöyle anlattı: "Kardeşimiz Ahmet yanındaydı. Sabah da iyiymiş, Yolu çıkınca arabada fenalaşmış, Allah'tan Ankara'dan fazla uzaklaşılmamış. Hemen hastaneye yetiştiriliyor. İnmenin dışında, küçük bir de kanama var. Felci önlemek için kanı sulandırıcı ilaçla verilir ama doktorlar kanama artar endişesiyle bunu yapamıyorlar. Tedavisi sürüyor, bekliyoruz"

SUURU ACIK KONUSUYOR

Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Teoman Benli, Nejat Uygur'un genel durumunun iyi ve vital bulgularının stabil olduğu, nörolojik durumunda ise değişiklik bulunmadığı açıkladı. Benli, ''Hastamızın şu anda hayati tehlikesi yok gibi gözüküyor. Ancak bir kaç gün daha gözetim altında kalacak. Şuuru açık, konuşuyor'' dedi. Uygur'un rahatsızlanmasının üzerinden henüz 24 saat geçtiği için kesin bir şey söylemenin yanlış olacağını ifade eden Benli, ''Hastamızın durumunun tam belli olması için 48 saat geçmesi lazım'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious