Seyircinin beğenisi dörtnala koştu

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Yaratıcısının "Özgürlük, tehlike ve beceri üzerine kurulu" diye tanımladığı Zingaro Tiyatrosu'nun "Battuta" adlı atlı gösterisinin dünya prömiyeri İstanbul'da yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sevil Sabancı tarafından geçen yıl kurulan S Uluslararası Binicilik Merkezi'nin resmi açılışı da bu gösteriyle yapıldı. 1984'te tiyatro sanatçısı ve binici Bartabas tarafından kurulan, insanlar ile atlar arasındaki büyüleyici ilişkiyi ortaya koyan gösteriler gerçekleştirmeyi amaçlayan Zingaro'nun bu yeni gösterisi çok hareketliydi; temposu hiç düşmedi.

Müzik ve görsellik büyüledi
ATLARIN üzerinde "dans eden" binicilerin nefes kesen gösterileri, Fellini filmlerini andıran görüntüler oluşturdu... Gösteri çadırının merkezinden akan su ise tüm koşuşturmanın ortasında dinginliğiyle tezat oluşturuyordu. Görselliğiyle büyüleyen "Batuta"nın en keyifli yanlarından biri de müzikleriydi. Bartabas'ın Romanya ve Balkanlar'ı dolaşarak bir araya getirdiği, düğün ve cenazelerde çalan 15 müzisyenin performansı ayakta alkışlandı. Zingaro, 25 Mayıs'a kadar 16 gösteri sunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious