Seyrantepe ihalesi iptal edildi! İhale tekrar edilecek

Seyrantepe ihalesi iptal edildi! İhale tekrar edilecek.14935
  • Giriş : 01.08.2007 / 19:25:00

Seyrantepe ihalesi, 'ihalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması' nedeniyle iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak yeni spor kompleksinin yapımı ihalesi, 'ihalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması' gerekçesiyle iptal edildi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Daha önce iki ayrı proje vardı. Bu proje sayısı şimdi bire düştü. TOKİ, müşterek olarak anlaştığımız tek proje üzerinden ihaleyi tekrar edecek. Taraftarımızın içi rahat olsun" dedi.

Yaşanan süreci normal olarak değerlendiren Canaydın, "Bir sıkıntımız yok. Şimdi ihale çok kısa bir süre içerisinde yenilenecek. İç rahatlığıyla taraftarlarımıza bir sorun olmadığını söyleyebilirim" ifadesini kullandı.

İhalede beş firma teklif vermişti

TOKİ tarafından 19 Temmuz tarihinde İstanbul'a dev spor kompleksi yapılması işi 'arsa satışı gelir usulü' ile ihaleye çıkarılmıştı.

İhale için 28 firma şartname alırken, beş firma teklif vererek ihaleye katılmıştı.

Teknik değerlendirme amacıyla Galatasaray Kulübü'nden iki, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden iki ve TOKİ'den beş kişi olmak üzere 9 kişilik bir kurul oluşturulmuştu.

Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılması, spor kompleksinin, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devredilmesi öngörülüyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious