Seyrantepe ihalesinde en iyi teklif

Seyrantepe ihalesinde en iyi teklif.14935
  • Giriş : 31.08.2007 / 17:15:00

Seyrantepe'de kurulacak spor kompleksi için yapılan ihalenin bugün yapılan son turunda en iyi teklif, Eren Talu Mimarlık-Alke İnşaat Ortak Girişim Grubundan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ali Sami Yen Stadyumu yerine Seyrantepe'de kurulacak spor kompleksi için yapılan ihalenin bugün yapılan son turunda en iyi teklif, Eren Talu Mimarlık-Alke İnşaat Ortak Girişim Grubundan geldi.

Grubun teklifi ''234 milyon 567 bin 890 YTL idare gelir payı, yüzde 0 gelirden elde edilecek idare pay oranı ve 777 milyon 777 bin 777 YTL toplam gelir tutarı'' olarak belirlendi.

TOKİ Başkanlığında bugün yapılan ihalenin ikinci aşamasına, geçtiğimiz Pazartesi günü teklif veren 5 firmadan 4'ü çağrıldı.

İhaleye ''Eren Talu Mimarlık-Alke Ortak girişimi, Sembol-BF Ortak Girişim Grubu, Bozoğlu-Ural-A&Z Ortak Girişimi ve Kuzu İnşaat'' şirketleri katılırken, Özyazıcı İnşaat teknik şartnameye uymadığı için ihaleye çağrılmadı.

İhalede önce sözlü teklifler alındı, ardından firmaların revize ettikleri fiyatlarla kapalı teklifler alındı.

Kapalı tekliflerin bulunduğu zarfta en iyi teklif Eren Talu Mimarlık-Alke Ortak Girişiminden geldi.

İhale Komisyonu Başkanı ve TOKİ Başkan Yardımcısı Çağatay Göktayoğlu, teklifleri değerlendirdikten sonra, ihalenin sonucunu en kısa zamanda açıklayacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious