Seyrantepe oldu 'Aslantepe'

Seyrantepe oldu 'Aslantepe'.14935
  • Giriş : 08.12.2007 / 06:45:00
  • Güncelleme : 08.12.2007 / 00:22:33

Galatasaray'ın kamuoyunda "Seyrantepe Projesi" olarak bilinen yeni stat projesinin yapılacağı mevkiye "Aslantepe" ismi verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada, başkan Özhan Canaydın'ın, bir süre önce Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e müracaat ederek, yeni stadın inşa edileceği "Seyrantepe"nin adının "Aslantepe" olarak değiştirilmesini rica ettiği kaydedildi.

Açıklamada, Şişli Belediye Meclisi'nin bugün Başkan Mustafa Sarıgül yönetiminde yaptığı olağan toplantıda, Belediye Meclisi gündeminin 1. maddesinde yer alan isim değişikliğinin oy birliği ile kabul edildiği belirtildi.

Galatasaray'ın yeni yapacağı stadın kamuoyunda bilindiği gibi Seyrantepe'de değil, Şişli Huzur Mahallesi'nde inşa edileceği ortaya çıktı.

Belediye yetkilileri, "Seyrantepe Mahallesi, Kağıthane Belediyesi'ne bağlı bir bölgedir. Şişli Belediyesi ile buranın ilgisi yoktur. Stadın yapılacağı yer ise bize ait olan bir mevkide bulunmaktadır. Bugün alınan kararla, bu alana 'Aslantepe' ismi verilmiştir" açıklamasını yaptılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious