'Seyrantepe protokolü bize geldi, üzerinde çalışacağız'

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe Projesi ile ilgili mutabakata vardıklarını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Vakıf Haftası nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin "Galatasaray için TOKİ tarafından Seyrantepe'de yaptırılacak olan stat ile ilgili Bakanlar Kurulu'na bilgi verecek misiniz?" şeklindeki sorusu üzerine Şahin, "Maliye Bakanlığı, TOKİ, ve GS Yöneticileri Seyrantepe projesi ile ilgili prensipte bir takım mutabakat sağlamışlar. Bana da protokol sureti yollamışlar. Maliye Bakanlığı, TOKİ, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve GS yöneticileri ile bir aya gelip protokol üzerinde çalışmamız gerektiği düşüncesindeyim" diye cevap verdi.

Ali Sami Yen Stadı'nın Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün mülkiyetinde olduğunu ve kullanımının 49 yıllığına GS Spor Kulübü'ne verildiğini hatırlatan Şahin, Seyrantepe Projesi ile ilgili Ali Sami Yen'in büyük önem arz ettiğine değindi. Şahin, "Ali Sami Yen'in geleceği, GSGM, ona karşılık ne temin edeceği konusu Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak benim için önem arz eder. Hem GSGM'nin menfaatlerini düşünmem gerek, hem de GS'nin taleplerinin bu menfaatler çerçevesinde değerlendirilmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

"Bu konudan Başbakan'ın haberi var mı?" şeklindeki bir soru üzerine ise Şahin, Başbakan'ın haberi olduğunu, Adana'ya giderken Başbakan'a bu konudan bahsettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious