Şeytan taşlamaya uzmanlardan cevap

Şeytan taşlamaya uzmanlardan cevap.22735
  • Giriş : 30.10.2008 / 01:40:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:24:17

Şeytan taşlamak haccın gereklerinden biri mi değil mi? Tartışmalara sert cevap verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Hac mevsimi başlıyor. Yarın ilk kafile yola çıkacak. Bazı konuların tartışma konusu yapılmasına uzman ilahiyatçılardan cevap geldi.

Ancak bu kutlu zaman dilimi de daha önce oruç ve kurban ibadetinde yapılmak istendiği gibi tartışmaların gölgesinde bırakılmaya çalışılıyor. "Şeytan taşlamak haccın gereklerinden mi değil mi?" sorusu tartışma konusu yapanlara cevap bu konunun uzmanı ilahiyatçılardan geldi.

Hac ibadetini yerine getirecek olan Müslümanlar için heyecan dolu bir zaman dilimi başlıyor. Ancak inançlarının gereğini yerine getirmeye çalışan müminlerin kafası maalesef her yıl farklı sorularla karıştırılıyor.

"Şeytan taşlamak haccın gereklerinden mi değil mi?" sorusu son dönemde tartışma konusu oldu. Bu soru "Haber Ekranı" programında konuşuldu.

İbadetlerin şeklini Peygamber Efendimiz'den öğrendiğimizin altını çizen ilahiyatçı Hüseyin Yağmur, Asr-ı Saadet'te hac nasıl yapılıyorduysa bugün de öyle yapıldığını özellikle vurguladı. Yağmur, bu konuda müslümanların kafalarını karıştırmak isteyenlere sert çıktı ve "böyle diyenlerin Kuran'ı anladıklarına ben asla inanmıyorum" dedi.

Kutsal beldelerin aşkıyla yollara düşmeye hazırlanan müminler, farz ibadetlerini Allah'ın onlardan istediği şekilde yerine getirecekler. Aylardır bugünü bekleyen vatandaşların bekleyişi sona eriyor ve ilk hac kafilesi yarın yola çıkıyor.

SAMANYOLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*