Şeytanın aklına gelmez

  • Giriş : 03.02.2007 / 00:00:00

Beşiktaş'ta, işadamı Metin Mızraklı'ya ait lüks otomobili çaldıktan sonra kaçan otomobil hırsızlarından birisi, polislerce vurularak yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bebek Cevdet Paşa Caddesi Numara 93'te oturan işadamı patronunu almaya gelen şoför Bilal Güden, 34 PEC 30 plakalı BMW marka lüks otomobili evin önüne park etti. Güden, araçtan inerek bagajdan birşeyler almak için arkaya geçtiği sırada, 3 otomobil hırsızı bir anda otomobile binerek çalıştırdı. Şoförün şaşkın bakışları arasında otomobil hırsızları, anahtarı üzerindeki otomobili alarak Etiler'e doğru kaçmaya başladı. Olayın şokunu atlatan Bilal Güden, hemen yakındaki polis merkezine giderek durumu bildirdi. Bunun üzerine Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, telsiz anonsları yardımıyla yönlendirilirken, araç Ambarlıdere Caddesi üzerinde polis tarafından takibe alındı.

İşadamı Metin Mızraklı'ya ait olduğu öğrenilen otomobille kaçan hırsızlık zanlıları, önlerini kesmeye ve yetişmeye çalışan polis otomobillerini aracın hızı sayesinde atlatmayı başardı. Emniyet güçleri, Ortaköy Etiler ve Bebek'e çıkan bütün caddeleri kapatırken, bir süre gözden kaybolan otomobil kısa süre sonra tekrar takibe alındı. Polis memurları yol üzerine barikat kurarak aracın lastiklerine ateş açtı. Polisin sıkı takibi nedeniyle ne yaptığını bilemeyen ve lastikleri patlayan hırsızlar, daha sonra Setaltı Çıkmaz Sokak'a girdi. Çıkmaz sokakta araçla kaçamayacaklarını anlayan 3 otomobil hırsızı, yaya olarak kaçmaya başladı. Kaçan oto hırsızları çevredeki sitelere ve apartman boşluklarına saklanırken, Sait Y. isimli hırsızlık zanlısı bir sitenin güvenlik görevlisi tarafından yakalandı.

Zanlılardan birinin yakalanmasının ardından motorsikletli ve sivil polisler çevrede diğer zanlıları aramaya başladı. Polisin kontrolleri sırasında bir vatandaşın şahıslardan birini kaçarken görüp "Polis polis " diye bağırması üzerine caddelerde yeniden hareketlilik yaşandı. Hırsızlık zanlılarından birinin koştuğunu gören motorsikletli yaya polisler silahlarını çekerek havaya doğru uyarı ateşi açtı. Kaçabilmek için bir arsaya girmek isteyen ve bunun için dikenli tellere tırmanan zanlı bunu başaramadı. Polisin arkasından defalarca ateş açmasına aldırış etmeyen zanlı, daha sonra bacağından vuruldu. Vurulduktan sonra tellerin arkasından da polisin geldiğini gören hırsızlık zanlısı, tellerden aşağı indirildi. Bir anda şahsın başına onlarca polis gelirken, "Diğer arkadaşın nerede? nereye kaçtı? " sorularını cevapsız bıraktı.

Yakalanan yaralı zanlı tellere tırmanmaya çalışırken elinden de yaralanırken, polis otosuyla hastaneye götürüldü. Zanlı ilk tedavisinin ardından yakalanan arkadaşı Sait Y'nin götürüldüğü Arnavutköy Polis Merkezi'ne getirildi. Üzerinden kimlik çıkmayan ve ismini polise bir türlü söylemeyen hırsızlık zanlısının parmak izi bırakmamak için parmak uçlarını daha önceden yaktığı belirlendi. Zanlının parmak izinin olmaması polisi bile şaşırtırken, şahsın hırsızlıktan sabıkasının bulunduğu tahmin ediliyor.

Bu arada, bir kimya fabrikasının sahibi olduğu öğrenilen Metin Mızraklı ve şoför Bilal Güden de zanlıların götürüldüğü Arnavutköy Polis Merkezi'ne geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious