Seyyar satıcıdan peynir alan 10 kişi zehirlendi

Seyyar satıcıdan peynir alan 10 kişi zehirlendi.13515
  • Giriş : 13.06.2009 / 18:32:00

Osmaniye'de, bir seyyar satıcıdan aldıkları ev yapımı peynirden yedikten sonra rahatsızlanan 3'ü çocuk 10 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Rızaiye Mahallesi'nde oturan Ahmet Aysan (58), ailesi ile birlikte bir seyyar satıcıdan aldığı ev yapımı beyaz peynirden yedi.

Aysan, daha sonra aynı peynirden arkadaşı Cengiz Akoluk'un (54) iş yerine de götürdü. Akoluk, arkadaşının getirdiği peynirden çalışanlarına da ikram etti.

Peynirden yiyen Rüstem Keskintimur (53), Hakan Aslankurt (32), Ahmet Aysan (58), Nursel Aysan (50), Nuray Aysan Yaşar (27), Sena Aysan (16), Muhammed Emin Aysan (12) ile 12 günlük Reyhan Neva Yaşar bir süre sonra miğde bulantısı ve istifra şikayetleri ile Özel Yeni Hayat Hastanesine, Cengiz Akoluk (54) ile Hamza Kaya'da (55) Özel Park Hastanesine kaldırıldı.

Yediği peynirden rahatsızlanan annenin sütünden zehirlendiği tahmin edilen 12 günlük Reyhan Neva Yaşar'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken, diğerlerinin durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*