Seyyarlara pazarlarda yer verilecek

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Büyük şehirlerin büyük sorunları olarak görülen seyyar satıcılara karşı zabıta ekipleri yeni projeler geliştiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayseri'de zabıta ekiplerini ciddi anlamda sıkıntıya düşüren seyyar satıcıları tamamen ortadan kaldırmaya kararlı olan Büyükşehir ve ilçe belediye zabıta amirleri, halden seyyarlara mal satımını yasaklayarak semt pazarlarında yer verecek.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ali Çelebi, yıllardır büyük bir sorun olarak bekleyen seyyar satıcıları bu sefer tamamen kaldırmakta kararlı olduklarını söyledi. Şehrin herhangi bir noktasında el arabasıyla satıcılık yapılmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini aktaran Çelebi, seyyar satıcılıkla geçimini sağlayan insanların dilekçe vermesi halinde semt pazarlarından yer verileceğini söyledi. Çelebi, dilekçe vermeyen kişilere pazardan yer verilmeyeceği gibi seyyar satıcılık yapmasına da kesinlikle müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

Seyyar satıcıların yıllardır büyük şehirlerin sorunu olduğunu ancak çözüm bulunamadığını dile getiren Çelebi, Kayseri'de artık bu işe son verilmesi gerektiğini ve bu yönde proje geliştirdiklerini ifade etti. Merkez ilçe Kocasinan ve Melikgazi Belediyeleri ile de anlaşarak seyyar satıcıların pazardan mal alıp satmasını yasakladıklarını vurgulayan Çelebi, "Şehrin önemli merkezlerinde el arabalarıyla estetiği bozan seyyar satıcıları ortadan kaldırmaya karar verdik. Artık zabıtaların seyyar satıcı peşinde koşmasını istemiyoruz. İstenmeyen görüntü ve olaylarla karşılaşır hale geldik. Zabıta ekibi arkadaşlarından bazıları seyyarla yaşadıkları olay sonrasında adliyelik oldular. Artık bu tür istenmeyen olay ve durumlar yaşanmayacak" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious