Sezen Aksu tam bir gazete tutkunu

Sezen Aksu tam bir gazete tutkunu.6619
  • Giriş : 25.04.2008 / 18:42:00

Sezen Aksu'nun tam bir gazete tutkunu olduğunu biliyor muydunuz? Aksu, her sabah 2 saate yakın gazetelerin ilan sayfalarına kadar her sayfasını okuyor. Ancak gazetelerdeki olumsuz haberler albümüne yansımış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anaokulu yapımına katkıda bulunmak amacıyla NTV'de Can Dündar'ın sunduğu programa konuk olan Sezen Aksu, gazete okumayı çok sevdiğini anlattı.

Aksu, "Çok erken kalkıyorum ben, 6'da balıkçı karıları gibi. Önce babamla memleketi kurtarıyoruz, sabah telefonu. Sabahları 2 saat deli gibi okurum ben, ilan sayfalarına kadar" dedi.

Gazetelerdeki olumsuz haberlerin fazlalığının albümüne de yansıdığını belirten Aksu, "Biraz hüzünlü bir albüm oldu. Çünkü bu sene özellikle çok çok da etkileniyorum. Bir süre evde televizyonları kapatma harekatı düzenlendi, gazeteleri önümden kaçırma. Bir şekilde buluyorum, çünkü kayıtsız kalmak mümkün değil insanın ülkesine ve yaşadığı dünyaya... Ülkenin bugünkü durumunda ne biriktiyse o çıktı, o yüzden de biraz hüzünlü" diye konuştu.

Sezen Aksu, albümünün bir aksilik olmazsa Haziran başında piyasaya çıkacağının müjdesini verdi. Aksu, "Allahın yaz günü diyorum, inşallah kesmezler kendilerini yani" diyerek albümünün insanları derinden etkileyeceğini de esprili bir dille anlattı.

Tüm karamsarlıklara rağmen Türkiye'ye ile ilgili umudunun hala sürdüğünü söyleyen Sezen Aksu, bu coğrafyanın çok vicdanlı bir coğrafya olduğunu anlatırken şu ifadeyi kullandı:

"Vicdanına ve hislerine memleketimin çok güvenim vardır yani, çok..."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious