Sezen Aksu TV yöneticisi mi oluyor

Sezen Aksu TV yöneticisi mi oluyor.10678
  • Giriş : 16.11.2008 / 22:41:00

Son zamanlarda NTV Genel Müdürü Cem Aydın ile sık sık bir aratya geldiği iddia edilen şarkıcı Sezen Aksu'nun NTV'nin yeni kanalı Kral TV’ye yönetici olacağı konuşuluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akşam gazetesi yazarı Tuğçe Tatari'nin yazısındaki iddiası..

Sezen Aksu hangi kanala yönetici oluyor?

Son zamanlarda NTV Genel Müdürü Cem Aydın ve Sezen Aksu sık sık bir araya gelir oldu. Bu buluşmalar üzerimde büyük bir merak etkisi uyandırdı. Bu ikili ne yapıyor olabilirdi ki?

Son olarak bir restoranda rastladım onlara. Masanın kadrosu şuydu; Mustafa Oğuz, Gül Oğuz, Sezen Aksu, Mustafa Taviloğlu, Cem Aydın ve Samim Baki.

Hararetle bir şeyler konuşuluyordu. Uzun süren yemek ve sohbetin ardından mekânı terk ettiler.

Biliyorsunuz NTV Kral TV'yi satın aldı. Son yılların en ses getiren transferini Neyire Özkan'ı Hürriyet'ten alıp kanalın başına getirmekle yaptılar. Bu transfer sonrası medya ortaya çıkacak “eğlence” kanalını daha da merakla bekler hale geldi.

Kanalda çalışmaların sürdüğünü biliyoruz ama içeriden dışarıya sızan haber neredeyse yok denecek kadar az. O yüzden de hiçbir fikrimiz yok nasıl bir TV kanalıyla karşılaşacağımıza dair.

Öğrendiğim kadarıyla kanalın adı TVN olacakmış. Ve TVN isimli eğlence kanalının bir danışma kurulu varmış. Bu kurulu da Sezen Aksu ve Mustafa Oğuz yönetiyormuş.

Bilenler bilir, Sezen Aksu'nun basın, medya geçmişi vardır. Güneş Yayınları'nı Mehmet Ali Yılmaz'la ortaklık yaparak kurmuştu. Birçok dergiyi başarıyla var etmiş “sıkı” ekiplerdendi Güneş Yayınları. Sonu iyi olmasa da uzun zaman medyanın en renkli, en başarılı kişileriyle beraber çalıştılar. İşte Sezen Aksu aradan geçen yıllardan sonra yeniden medyada.

Kanal için hazırlanan projeler sır gibi saklandığından, Aksu'nun görevini, neye ne kadar karışabilme yetkisi olduğunu, karar mercii olmak gibi bir konumunun olup olmadığını bilemiyoruz maalesef. Ama Aksu karakterinde biri içine girdiği işe tam müdahil olmadan olmazmış gibi geliyor bana.

Tabii tüm bu görüşmelerde Neyire Özkan neden yok, neden sadece Cem Aydın var onu da anlamış değilim.

Not: Sezen Aksu her gittiği ortamda büyük sevgi ve ilgiyle karşılaşmaya alışıktır. Girdiği mekân, onurlandırıldığı hissiyle sürekli Aksu parçaları çalar. Aksu'dan başka herkesi mutlu eden bu davranış o gün de yaşandı. Açıldığı günden beri Türkçe şarkı çalmayan mekân o güne özel Sezen Aksu yayını yaptı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*