Sezen Aksu'dan İzmirlilere memleket torpili

Sezen Aksu'dan İzmirlilere memleket torpili.14672
  • Giriş : 25.06.2008 / 04:14:00
  • Güncelleme : 25.06.2008 / 00:50:05

Türk Pop Müziği'nin 'Minik Serçesi' Sezen Aksu, yeni albümü Deniz Yıldızı'nın ilk konserini memleketi İzmir'de verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fuar Açık Hava Tiyatrosu'nda Artı 3 Organizasyon tarafından düzenlenen ve 5 bini aşkın kişinin izlediği konserde yeni şarkılarını seslendiren Sezen Aksu, hemşerilerinden tam puan aldı.

Tek boş koltuğun kalmadığı Fuar Açık Hava Tiyatrosu'nda merdiven basamakları dahi dolarken, Deniz Yıldızı adlı albümünü merakla bekleyen Sezen Aksu hayranları, unutulmaz bir gece yaşadı.

Yeni saç modeli, yeni orkestra ve yeni şarkılarıyla ilk kez İzmir'de sahneye çıkan Aksu hemşehriyeriyle hasret giderdi. Konsere siyah yandan yırtmaçlı gögüs dekolteli elbiseyle başlayan Sezen Aksu, petrol rengi başka bir elbiseyle tamamladı.

Sezen Aksu, "Memleketim İzmir'e torpil geçiyorum. O kadar da olsun artık. Bu şarkıları ilk kez siz dinliyorsunuz" dedi. Konserinde şarkı aralarında sık sık espri yapmasını da açıklık getiren Sezen Aksu, "Şarkı aralarında sizlerle konuşup, sohbet etmek, ülke meselelerini paylaşmak keyif verici. Aralarda espri yapmam şart.

Şarkılar zaten damar, bunalıma giriyorum yoksa. Galiba bu gidişle Cem Yılmaz'a rakip olacağım. Gazetenin birinde geçen gün 211 albümüm olduğu haberini okudum. Ben kaç yaşındayım ki. Galiba ölümsüzüm ben. Topu topu 21 albümüm oldu. Sarı saçlarım da benim doğal rengim. Kimse inanmıyor. Artık, kimyasal maddeler kullanmıyorum" dedi.

Deniz Yıldızı adlı albümümden şarkıların beğenildiği konserde deliliğinin nereden geldiğini de anlatan Sezen Aksu, "Dayılarım hep deliliğimin dedemden geldiğini söylerlerdi.

Çünkü, dedem, baruta ateş basmış ütülenmiş. Benim de ondan kalır yanım yok" dedi. Konserin biletlerinin üzerinde fotoğraf makinesi ve video kamera getirilmemesi ibaresi yer almasına rağmen konser alanına girişte güvenlik görevlilerin yaptığı kontrollerde 500'e yakın fotoğraf makinesi ve video kamerası emanete alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious