Sezen Aksu'dan taziye ziyareti

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Sanatçı Sezen Aksu, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hrant Dink'in Bakırköy'deki evine gelerek ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezen Aksu, uzaktan tanıştığını söylediği Hrant Dink için, "Çok yiğit bir vatandaşımızı kaybettiğimizi düşünüyorum. Ama ben, bu toprağın insanlarının ortak vicdanına çok güveniyorum." ifadelerini kullandı.

İçeride normal bir taziye süresinden daha fazla kalmasının hatırlatılması ve Rakel Dink ile ne konuştukları ile ilgili soru üzerine Aksu, "Konuşmadık pek. Konuşmadan paylaştık." dedi.

Aksu'nun kısa süren açıklaması sırasında Ermeni asıllı gençler Sarı Gelin türküsünü seslendirmeye başladı. Önce Ermenice okuyan gençler daha sonra Türkçe devam etti. Sezen Aksu da aracına binerek ayrıldı.

Hrant Dink'in Bakırköy'deki evinin bulunduğu binaya fotoğraflar yapıştırıldı. Kapının üzerinde ziyaretçiler tarafından bırakılan çiçeklerin olduğu görüldü. Kapı önündeki çiçekliğe de yakılan mumlar konuldu. Dink için hatıra defteri de oluşturuldu.

Bu arada Dink'in evine gelen çok sayıda kişi taziye ziyareti için geldi. İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Patrik Mesrob Mutafyan, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, Yazar Orhan Pamuk, Yazar Murat Belge, sinema sanatçısı Hale Soygazi'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ziyaretçi Dink'in ailesine başsağlığı diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious