Sezen Aksu'dan yeni albüm

Sezen Aksu'dan yeni albüm.15186
  • Giriş : 21.06.2008 / 22:48:00

Sezen Aksu’nun yeni albümü Deniz Yıldızı gün sayıyor. 14 parçanın yer aldığı albüm, 23 Haziran’da çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezen Aksu, 3 yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşacak yeni albümü Deniz Yıldızı ile ilgili ilk ipuçlarını 23 Nisan’da katıldığı NTV özel yayında vermişti. İnsanın ülkesinde ve dünyada yaşananlara kayıt kalamadığı, bunun etkisiyle albümün biraz fazla hüzünlü olduğunu söyledi.

Arto Tunçboyacıyan’ın prodüktörlüğünü yaptığı albümde 14 şarkı yer alıyor. En dikkat çekici şarkılardan biri, Sezen Aksu’nun Onno Tunç’a özlem dolu bir sitem gönderdiği “Yol Arkadaşım”... Aksu albüme ilişkin olarak şunları söylüyor:

“İlk kez bu kadar kişisel bir albüm yaptım. Genellikle uzak durmaya çalıştım böyle şeylerden. Çünkü kendi hayatımı kimseye yüklemek istemiyorum yani. Herkesin hayatı yeteri kadar yüklü olduğundan dolayı. Ama artık çok uzun yıllar geçti, açılabilirim artık size dedim. Çocukluğuma da ineceğim.”

Sezen Aksu, albümde yeni doğan yeğenine Deniz Yıldızı şarkısıyla merhaba derken, Hrant Dink’e Güvercin şarkısıyla selam yolluyor. Mehmetçikleri de unutmuyor “Küçücüksün Memet, bizi de dünyayı da affet” diyor.

Gazeteci Yıldırım Türker’in de 2 şarkı sözüyle katıldığı albümde, Roman, İzmir’in Kızları gibi hayatın eğlenceli yönlerini es geçmeyen parçalar da var. Ama şarkılar arasında öyle biri var ki, menajerlik sisteminden aksu’nun bile canının yandığını hissetmemek mümkün değil...

NTVMSNBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious