Sezen'in 'Cakkıdı' itirafı

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Minik Serçe, bu yazın hit parçasını sabah izlediği kadın programından esinlenerek yazdığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hem şarkıları, hem de sahne şovuyla hemşerilerine unutulmaz bir gece yaşatan Sezen Aksu, programının sohbet bölümünde şarkılarını ’durup dururken yazmadığını’ belirtti. ’Bir yerlerden besleniyor, bir şeyleri izliyor, görüyorum. Allah’tan böyle şeyler yaşanıyor da, yazıyorum’ dedi. Çakkıdı’yı nasıl yazdığını şöyle anlattı:

DÜĞÜN VE CENAZE...

’YİNE bir sabah televizyonda sabah programlarını izliyordum. Kadının biri hüngür hüngür ağlıyor. Kocasını öldürmüş, hapishanede cezasını çekmiş, çıkmış. Ama hala seviyor. İki gözü iki çeşme ağlıyor. Sunucu; (Ne oldu bacım, niye öldürdün) diye soruyor. Benim içim paramparça. Kadın da, (Çok seviyordum. Bir gece aldım baltayı vurdum, öldürdüm) cevabını veriyor. Aradan 30 saniye geçmiyor sunucu, kadın hep birlikte göbek atıyor. Al sana Çakkıdı. Üzüntüden, sevince geçerken, bende de öyle bir sınır çizgisi vardır. Gülerken ağlarım, ağlarken gülerim. Sabah programına giden hanımefendiler beni çoktan solladılar. Hayatın gerçeği bu. Hayat düğün ve cenaze.’

’Hepsi’ne bayılıyorum

SEZEN, İzmir Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nda 4 bin kişinin coşkuyla izlediği konserinin bir bölümünde sahneyi, Hepsi Grubu ile birlikte paylaştı. Minik Serçe, başarı grafiklerini bir araya geldikleri günden bu yana sürekli yükselten 4 genç sanatçının kurduğu grubu, hayranlarına övgüyle tanıttı. ’Hepsi’ne bayıldığını belirten ünlü sanatçı, ’Önüne gelen (Şarkıcıyım) diyerek sahneye çıkıyor. Hepsi gibi gruplar ise aradan sivriliyor. Bu kızlar gelecek vaadediyor’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious