Sezer, Başbakan'a meydan okudu

Sezer, Başbakan'a meydan okudu.9919
  • Giriş : 23.11.2008 / 17:36:00

Sezer, AK Parti'yi iktidardan gönderme zamanının geldiğini belirterek, "Ecevit başardı, biz de başaracağız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP, 23. kuruluş yıl dönümünü Büyük Anadolu Oteli'nde düzenlediği bir etkinlikle kutladı. Etkinliğin açış konuşmasını yapan Genel Başkan Zeki Sezer, Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini belirterek, bu zor günlerden kurtuluş yolunun Demokratik Sol Parti iktidarı olduğunu ifade etti. AK Parti hükümetinin, 'Ümüğümü sıktırmam' diye diye milletin ümüğünü sıktığını savunan Sezer, "AK Parti'yi gönderme zamanı gelmiştir. AK Parti'yi gönderecek olan da sözüm ona muhalefet koltuğunda oturup, tavırlarıyla AK Parti'yi destekleyenler değil, tabi ki sizler, demokratik solculardır'' diye konuştu.

Türkiye'ye iki kutuplu bir siyasetin dayatıldığını, bu siyaseti ülkeye dayatanların Türkiye'yi umutsuzluğa sürüklediğini dile getiren Sezer, "Al birini vur ötekine'' dedi. Çalışmadan köşesinde oturanların, kötülük peşinde koşanların bazı dedikodular çıkarabileceğini vurgulayan Sezer, "Ecevit için de çıkarmışlardı ama o başardı. Biz de başaracağız" şeklinde konuştu. Kendisi için sık sık 'mütevazi' ifadesinin kullanılmasına atıfta bulunan Zeki Sezer, "Ben başbakan olacağım. DSP de iktidar olacak. Bu halkı kim durdurabilir, bu halkı nasıl engelleyebilirler?'' diye konuştu.

DSP'nin iktidar olması durumunda yapacakları icraatler hakkında bilgi veren Zeki Sezer, çift meclisli yapıyı, parlamenter sistemi tartışmaya açacaklarını söyledi. Meclis'in yanında senatonun devreye girmesinin yasamanın daha sağlıklı sonuçlar üretmesini sonucunu doğuracağını vurgulayan Sezer, zorunlu din dersi uygulaması ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapısının yeniden ele alınacağını kaydetti. Sezer, cemevlerine de hak ettiği desteği sağlayacaklarını bildirdi.

Zeki Sezer, küresel ekonomik kriz karşısında hükümetin tutumunu eleştirerek, küresel krizin etkisiyle yaşam koşullarının giderek zorlaştığını söyledi. Sezer, ''Ekonomik kriz var ama Başbakan 'Hamdolsun bize bir şey olmaz' diyor. Bu millet o Başbakan'dan ve onun karanlık partisinden kurtulunca 'hamdolsun' diyecek'' şeklinde konuştu.

DSP'nin 23. kuruluş yıldönümü etkinliğinde, sinevizyon gösterisi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi, partili gençler ve kadınlar adına konuşmalar yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*