Sezer, Baykal ve Erdoğan'dan kurtulacağız

Sezer, Baykal ve Erdoğan'dan kurtulacağız.10247
  • Giriş : 07.03.2009 / 15:32:00

Sezer, Aydın'ın bazı ilçe ve beldelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sultanhisar ilçesinde halka hitap eden Sezer, bazı partilerin, TV'de de çok sık gösterilir şekilde, sadece büyük illerde mitingler düzenlerken, kendilerinin Türkiye'yi karış karış dolaştıklarını ifade etti.

Diğer parti liderlerinin sürekli olarak TV ekranları aracılığıyla kavga ederken, ülkedeki işsizliği, yoksulluğu önemsemediklerini savunan Zeki Sezer, ''Artık kavga değil, icraat zamanı. Öyle özel uçaklarla gezip, fildişi kulelerden siyaset yapma dönemi bitti. Biz işçiye, çiftçiye sahip çıkacak çok ciddi çalışmalar hazırlıyoruz. 29 Mart, bu kötü gidişe 'dur' demenin ilk fırsatı'' dedi.

Sezer, ülkede çok derin bir kriz olduğunu, işsizliğin hat safhaya ulaştığını, ama Başbakan'ın bu krizin farkında bile olmadığını ileri sürdü.

Halkın bu durum karşısında ''artık yeter'' dediğini, ancak, basının Erdoğan'ın karşısına Baykal'ı koyunca da vatandaşın ''ben almayayım'' dediğini dile getiren Sezer, şöyle devam etti:

''Öyleyse, 29 Mart'ta Deniz Baykal'dan da Recep Tayyip Erdoğan'dan da kurtulmanın ilk adımını atacağız. Şehirlerimize, ilçelerimize, Eskişehir'de olduğu gibi en iyi hizmeti getirmenin yolu, gücümüzü DSP'de birleştirmektir. Türkiye'nin her yerinde bu ikisinin uygulamalarından, birisinin ülkeyi fakirleştirmesinden, Baykal'ın da duruşuyla Erdoğan'ı ayakta tutmasından bıkan vatandaşlar, gücünü sağlı sollu DSP'de birleştiriyor. Türkiye için milletimiz için birleştiriyor.''

-''ÇİFTÇİ, BAL GİBİ DESTEKLENİR''-

Zeki Sezer, Köşk ilçesine bağlı Dalama beldesinde de partisinin Belediye Başkan Adayı Osman Bütün'ün seçim bürosunu ziyaret etti.

Sezer, burada vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, ülkede işsizliğin dayanılmaz bir boyuta ulaştığını, aynı zamanda çiftçinin de bitirildiğini öne sürdü.

Çiftçinin ürününü artık maliyetine bile satamaz hale geldiğini savunan Sezer, şunları kaydetti:

''Çiftçi bitti. 6 yıl önceki fiyatlarla ürününü satamıyor. Ama maliyetler 6 yıl öncesine göre 3 kat arttı. Lüks gemilere mazotta yüzde 50 indirim yapılırken, çiftçinin mazotuna doğru düzgün bir destekleme çok görülüyor. 'Çiftçi desteklenemez' diyenlere Dalama'dan sesleniyorum; Çiftçi desteklenir, desteklenmeli, bal gibi desteklenir. Nasıl AB kendi çiftçisini destekliyorsa, teşvik ediyorsa, bizim de onu yapmamız gerekir. Kırsal kesime kentlerdeki, büyük şehirlerdeki eğitim, sağlık, alt yapı ve diğer imkanları taşımamız gerekir.''

Zeki Sezer ayrıca, Aydın'ın Nazilli ve Buharkent ilçelerini de ziyaret ederek, esnaf ve halkla bir araya geldi, bir süre sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*