Sezer, CHP'den ayrılık takvimi verdi

Sezer, CHP'den ayrılık takvimi verdi .9630
  • Giriş : 01.08.2007 / 18:08:00

CHP'den milletvekili seçilen 13 kişi yemin töreninden hemen sonra DSP'ye dönecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, CHP'den milletvekili seçilen 13 kişinin TBMM'deki yemin töreninden hemen sonra tekrar DSP saflarına katılacağını söyledi.

Bir kaç gün içinde fiilen DSP'nin Meclis'de temsil edileceğini söyleyen Zeki Sezer, Meclis'de grup kurmak için milletvekili transferi düşünmediklerini söyledi.

Öveçler'deki DSP Okulu'nda ''Güncel Siyaset'' hakkında değerlendirmelerde bulunan DSP lideri Sezer, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin ''Meclis'e giren vekiller CHP'den ne zaman ayrılacak'' sorusuna Sezer, ''Bir kaç gün içinde TBMM'de DSP fiilen temsil edilecek. CHP Genel Başkanı ile konuşularak bir uzlaşı olacak. Bizim transfer çalışmalarımız yok. Resmen grup olmasa da, DSP'liler 130 kişilik grup gibi çalışacak.'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Sezer, TBMM'de adaya göre tavır belirleyeceklerini söyleyerek, ''Cumhurbaşkanı uzlaşmayla seçilmeli, biz bundan yanayız. Dayatmayla olursa kabul etmeyiz.'' dedi. ''Sizin bir adayınız var mı'' sorusuna Sezer, ''Var ama ne kadar gerçekci olur bilemem. Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen bizim adayımız. Toplumu tamamen kucaklayabilecek bir isim.'' dedi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün adaylık konusunda ise Sezer, ''Gül beni meydanlar istiyor diyor, ancak diğer meydanlar istemiyor. Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı, dayatmayla olmamalı.'' dedi.

DSP lideri Sezer, konuşmasında TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı eleştirerek, Arınç'ı taraf olamamakla suçladı. Sezer, Meclis'de tarafsız birinin başkan seçilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious