Sezer, Ecevit'in yolunda ilerliyor!

Sezer, Ecevit'in yolunda ilerliyor!.9919
  • Giriş : 09.03.2009 / 20:41:00
  • Güncelleme : 09.03.2009 / 20:45:47

Sezer, "Rahmetli Ecevit'ten aldığımız dürüstlük ve feyzi yeni adaylarımızla birlikte sürdüreceğiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, eski genel başkanları Bülent Ecevit'ten aldıkları dürüstlük ve feyzi, yeni adaylarıyla sürdüreceklerini söyledi.

Sezer, seçim çalışmaları kapsamında Sakarya'nın Yuvalıdere beldesinde yurttaşlara seslendi. Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Sezer, iki liderin de milletin dini ve kültürel değerleri üzerinden siyaset yaptığını öne sürdü.

Sezer, şöyle konuştu:
''Biri dini kullanıyor. Diğeri Atatürkçülüğü. Biz de onlar şöyle sesleniyoruz; Bırakın milletin kültürünü, dinini, kutsal değerlerini kullanmayı. Bu millet yüzlerce yıldan beri dinini biliyor. Sizden öğrenecek hali yok. Siz işsizliğe yoksulluğa çare bulun. Türkiye'nin bir Başbakanı var, bir de ebedi muhalefet lideri var. Uçaklarla Türkiye'nin belli illerine gidiyorlar. Orada mitingler düzenleyip daha sonra Ankara'daki fildişi kulelerine dönüyorlar. Biz ise Türkiye'nin ilini ilçesini beldesini geziyoruz ve halkla buluşuyoruz.''

Gittiği yerlerde edindiği izlenimlere göre, fındık üreticisinin zor durumda olduğunu, TMO'nun 16 aralıktan beri ödeme yapmadığını öne süren Sezer, çiftçinin ve hayvancılık yapanların ise perişan halde olduğunu savundu.

Eskişehir ve Ordu belediyelerini örnek gösteren Sezer, ''Çölden vaha yaratan belediyelerimiz var. Hiç birinin adı yolsuzluk haberlerinde geçmiyor. Önümüzdeki seçimde bize güvenin, yerel yönetimleri bize verin. Rahmetli Ecevit'ten aldığımız dürüstlük ve feyzi yeni adaylarımızla birlikte sürdüreceğiz'' dedi.

Dünya genelindeki ekonomik kriz konusuna da değinen Sezer, şunları söyledi:
''Başbakan 'Çözüm getirmiyorsunuz' demişti. Şubat ayında dosyalarla Başbakan'a gittim. Çözüm önerilerimizi sundum. İthalata ve özelleştirmeye dayalı ekonomik modelin çıkar yol olmadığını belirttim. O bana (Zeki bey merak etme biz tedbirlerimizi aldık. Hamdolsun kriz bizi teğet geçecek) dedi. Aslında 'hamdolsun'u bu ülke, bu iktidardan kurtulunca diyecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*