Sezer, Erdoğan'a 367'ye gerek olmadığını söyledi mi?

Sezer, Erdoğan'a 367'ye gerek olmadığını söyledi mi?.8939
  • Giriş : 22.08.2007 / 23:06:00

Cumhurbaşkanı Sezer'in Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sırasında 367'ye gerek olmadığını söyledi mi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sırasında Cumhurbaşkanı seçimi için toplantı yeter sayısı olarak 367 milletvekilinin bulunmasına gerek olmadığı şeklinde bir söylemde bulunmadığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:

''Gazetelerde, Sayın Cumhurbaşkanımızın (Cumhurbaşkanı seçimi için toplantı yeter sayısı olarak 367 milletvekilinin bulunmasına gerek olmadığı) görüşünde olduğu yolunda haberler yer almakta ve kimi köşe yazılarında bu konu işlenmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakan'la görüşmeleri sırasında yukarıda belirtildiği gibi yorumlanabilecek bir söylemde bulunmamışlar; kısaca, 367 toplantı yeter sayısı için Anayasa'nın 96. maddesinde öngörülen değişiklikle sorunun aşılmış olacağını belirtmişlerdir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious