Sezer, Fransa'yı ve Başbakanı eleştirdi

Sezer, Fransa'yı ve Başbakanı eleştirdi.9649
  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ermeni soykırımı yoktur diyenlere ceza verilmesini öngören yasanın kabul edilmesinin, Başbakan Erdoğan'ın ifade ettiği gibi ''akıl tutulması'' olmadığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yazılı bir açıklama yapan Zeki Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Akıl tutulmasına yakalanan Fransa, kendi bindiği dalı kesmektedir'' şeklindeki sözlerini hatırlatarak, ''Sayın Başbakan herhalde kaybedenin Fransa olacağı rahatlığı içinde, Fransızların akıllarının başlarına gelmesini bekleyecek'' diye konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın, yasanın çıkmaması için elinden geleni yapacağını Başbakan Erdoğan'a söylediğini hatırlatan Sezer, bu sözleri söyleyen Chirac'ın, söz konusu yasa Meclis'ten geçmeden önce ağzını açıp tek bir kelime söylemediğini de ifade etti.

Zeki Sezer, mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Bunu görmemek büyük yanılgı olur. Görmediğimiz ya da görmezden geldiğimiz takdirde dört koldan üstümüze gelen olumsuzluklara karşı yeterince uyanık ve hazırlıklı bulunmamız da mümkün olmayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious